Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki ártatlanul börtönbe...

Ha valaki ártatlanul börtönbe kerül, megszökik és mialatt szökésben van, kiderül, hogy valóban ártatlan, akkor a szökés miatt megbüntetik?

Figyelt kérdés
2023. aug. 31. 22:15
1 2 3
 11/25 árokpart ***** válasza:
Ha a szökés legenyhébb formája áll fenn, akkor talán megúszhatja egy megrovással. PL. Az illető 10 napra eltávott kapott és vissza kellett volna érnie nem tudpm én mondjuk vasárnap este 7 órára. Hétfőn délelőtt kiderül, hogy minden kétséget kizáróan ártatlan és ezt hivatalosan is kimondják és a bíróság írásba is foglalja, akkor szerintem önmagában azért, hogy nem ment vissza nem fogják már bevinni, kőtözni, hanem beidézik a rendőrségre, elismeri, hogy nem emnt vissza időre, eljárás indul és a végén egy megrovással vagy rosszabb esetben felfüggesztettel megúszhatja.
2023. aug. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 árokpart ***** válasza:
Illetve ha legközelebb valóban elkövet valamit, akkor jó esély van rá, hogy nem védekezhet szabadlábon. Ezért nem tanácsos az embernek csak az irráig látnia még akkor is ha kegyetlen rosszul esik visszamenni.
2023. aug. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
60%

Szóval ti megbüntetnétek ártatlanul fogva tartott embert?


Akkor is ha rólatok lenne szó ???

2023. aug. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 árokpart ***** válasza:
Dehogyis büntetnénk nem mi, hanem sajnos ez a törvény. Tehát mikor még megszökött, akkor jogi értelemben még nem volt ártatlan itt sajnos csak ez számít és ezt nézik.
2023. aug. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
8%

Leírtam már az előbb is, nem büntetik meg.

Nyilván feladásról szó sincs, ha már kiderült, hogy ártatlan.

Valszeg a jogalkotó ezért is hagyta benne a törvényben ezt a részt, hogy korlátlanul enyhíthető.

Na de ha hülye vagy, akkor írhat ide bárki bármit.

2023. aug. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

"Leírtam már az előbb is, nem büntetik meg."

Miért ne büntetnék meg? A szökés letöltendővel büntethető, a törvény pedig nem tesz különbséget olyan fogoly szökése között akiről később kiderül hogy ártatlanul volt bent, meg olyan fogoly szökése között, aki valóban bűnös. Már csak azért sem, mert mindkét esetben a szökés, tehát a bűncselekmény pillanatában bűnösként kellett hogy nyilvántartsák, hiszen még bent volt a börtönben.

Az is hülyeség, hogy ha ártatlan, akkor nem nem tudja feladni magát :D

Hiszen nem az eredeti bűntette miatt kell feladnia magát, hanem a szökése miatt. A szökés bűncselekményének elkövetése miatt körözni fogják mindenképpen, hogy ha nem várja meg míg megtalálják hanem előbb feladja magát, akkor lehet róla szó, hogy nem büntetik meg. Minden más esetben büntetést fog kapni, hogy milyet az a körülményektől függ.

Aki nem képes érteni a különbséget, az gondoljon egy autós igazoltatásra. Mondjuk a rendőrség azt ellenőrzi hogy a söfőrök ittasan vezetnek-e, ezért megálítanak minden 3. autót hogy ezt ellenőrizzék. Rád kerül a sor, de te elhajtasz, autós üldözés kerekedik a városban, körözni kezdenek, majd fél óra múlva elkapnak. Miután kiderült hogy nem voltál ittas, elvárod hogy ne kapj semmiféle büntetést, hiszen ártatlanul kapcsoltak le. De magáért a menekülésért ugyanúgy meg fognak büntetni ahogy a szökésért, teljesen függetlenül attól hogy miért akartak megállítani vagy miért ültél börtönben, hiszen önmagában a szökés / menekülés egy külön bűncselekmény.

2023. szept. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

És ha a rab társak kérdezik:


Mit követett el?


Megszöktem a börtönből


És miért volt börtönbe?


Mert nem követtem el semmit!

2023. szept. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

A bíróság hozott egy ítéletet. Az elítélt kvázi önbíráskodást hoz azzal, hogy "felmenti magát az ítélet alól" és megszökik. Tehát bűncselekményt követ el.


Ha kiderül, hogy ártatlan, akkor kap kártérítést, a korábbi téves ítélet miatt leült időért, de ez még nem mentesíti a bűncselekmény alól. Lehet, hogy valamelyest enyhítő körülménynek számítják be (indíték), de megbüntetik, és mehet vissza a börtönbe, max nem annyira. Még azt se mondják, hogy "jó, hát elítéljük 1-2 évre, de már ült alaptalanul hármat, így nem kell visszamennie."

2023. szept. 1. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Úgy tűnik mindenki csak találgat. Nem baj, köszönöm a válaszokat!

Én is attól tartok, hogy megbüntetnék, szerintem igazságtalanul.

2023. szept. 1. 07:42
 20/25 anonim ***** válasza:
8%

Az van, amit én írtam.

Nem büntetik meg, mert logikailag semmi értelme lenne annak, hogy megszökik, mint bűnöző és akkor korlátlanul enyhíthető, de bezzeg ha ártatlanul szökik meg, akkor meg letöltendő.

A többi egy bohóc, ők valóban találgatnak, ezért irkálnak ilyen bullshitet.

2023. szept. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!