Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha én mint munkavállaló...

Ha én mint munkavállaló mondok fel, kötelező letölteni a 30 nap felmondási időt ha a munkáltató ragaszkodik hozzá?

Figyelt kérdés

2023. szept. 13. 08:41
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Akkor igen.
2023. szept. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%
Nem kötelező ha a béred dupláját kifizeted nekik.
2023. szept. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
Igen
2023. szept. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Igen, kötelező. Ha nem teszed, akkor jogellenesnek minősül a munkaviszony megszüntetésed minden következményével együtt -> le nem töltött felmondási időre járó távolléti díj ilyen esetben jár a munkáltatónak (fizetned kell neki), azok kívül a hirtelen távozás miatti igazolt kárát is követelheti rajtad (már ha van).
2023. szept. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha sima felmondás, akkor igen. Ha azonban azonnali hatályú a felmondás, akkor nem. De ez csak abban az estben áll fenn, ha a munkáltató munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségének szándékos, vagy súlyosan gondatlan megszegése, vagy a munkáltató magatartása miatt. ( ha pl. ha hónapokon keresztül nem fizet munkabért, nem tesz eleget a foglalkoztatási kötelezettségének) Sőt ilyen esetben a munkáltató köteles a munkavállaló részére felmentési időre járó távolléti díjat és végkielégítést is fizetni.
2023. szept. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Van munkaszerződés? És bevagy jelentve!?

Ha nem vagy bejelentve. Akkor nem vagy köteles!


Ha igen, akkor az időarányos szabadságot kikell adnia.

Különben a táppénz alatt kipihenheted magad... Addig is biztosítva vagy.

2023. szept. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyik munkahelyemen áthelyeztek egy másik munkakörbe, ami nekem nem tetszett, így felmondtam. Ragaszkodtak a felmondási idő letöltéséhez, amit nem kívántam letölteni a "szivatós" munkakörben. Ügyvédemhez fordultam segítségért, kiderült nem muszáj letöltenem, sem pénzzel kompenzálnom a munkáltatót, hiszen beleegyezésem és új szerződés nélkül tettek át másik munkakörbe. Felszólította a céget, hogy adják ki a papírjaimat és szüntessék meg munkaviszonyomat azonnali hatállyal. Utóbbit megtették, de a kilépési iratokat csak 30 nap alatt adták ki, illetve a 29. napon postázták. Így az új munkahelyem nem várta meg, vagyis elestem a lehetőségtől. Mivel egy igen jövedelmező állásról volt szó, perre vittük bíróságon. Végül kártérítést ítélt meg a bíróság számomra, a perköltséget is rájuk verték. Indok szerint semmi oka, joga nem volt a kilépési iratok visszatartásának, mivel jogos volt az azonnali felmondásom. Ráadásul, elmarasztalták a céget, hogy akaratom ellenére helyeztek át másik munkakörbe, új szerződés, ill. szerződésmódosítás nélkül. (egy elég szép összeget kaptam végül 😉🤪✌️)
2023. szept. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A 7-es története ne legyen mérvadó, ugyanis kicsit sem hasonlít a kérdező történetére.


"Így az új munkahelyem nem várta meg, vagyis elestem a lehetőségtől. "

Nem kellenek az előzmény iratok ahhoz, hogy másik munkahelyet létesíts.

Ha nem így lenne, akkor nem beszéhetnénk többes jogviszonyokról, amit mind az adó, mind a tb. törvény is ismer.


"Egyik munkahelyemen áthelyeztek egy másik munkakörbe, ami nekem nem tetszett, így felmondtam."

A munkáltató jogosult a munkavállalót átmenetileg a munkaszerződéstől eltérő munkakörben, munkahelyen vagy más munkáltatónál foglalkoztatni.

Nem kell hozzá szerződést módosítani.


Nem ismerem a történeted részleteit, de azok alapján, amit leírtál, erős kétségeim vannak, hogy valóban ez volt a történet, vagy valami fontos dolgot nem hagytál ki belőle.

2023. szept. 20. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"átmenetileg"

Ennek mennyi a mértéke?

2023. szept. 20. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A munkaszerződéstől eltérő foglalkoztatás tartama naptári évenként összesen a 44 beosztás szerinti munkanapot vagy 352 órát nem haladhatja meg. Ezt arányosan kell alkalmazni, ha a munkaviszony év közben kezdődött, határozott időre vagy az általánostól eltérő teljes napi vagy részmunkaidőre jött létre. A munkaszerződéstől eltérő foglalkoztatás várható tartamáról a munkavállalót tájékoztatni kell. Tehát vagy munkanapban, vagy órában határozza meg ezt esetenként a munkáltató. Vegyesen nem alkalmazható!


A munkavállaló hozzájárulása nélkül nem kötelezhető MÁS HELYSÉGBEN! végzendő munkára


- a várandóssága megállapításától gyermeke 3 éves koráig,

- gyermeke 16 éves koráig, ha gyermekét egyedül neveli, valamint

- hozzátartozójának tartós, személyes gondozása esetén, továbbá, ha a rehabilitációs szakértői szerv legalább ötven százalékos mértékű egészségkárosodását megállapította.


A munkavállaló az ellátott munkakörre előírt, de legalább a munkaszerződése szerinti alapbérre jogosult ezekben az esetekben is.

2023. szept. 21. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!