Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A munkahelyemen nem tudok...

A munkahelyemen nem tudok dolgozni már 2 napja, mivel a munkához használt program nem működik, ezt megteheti a munkáltató, hogy nem fizeti ki, teckinai hibára hivatkozva? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy programon keresztül dolgozunk, otthonról, viszont ez a program nem nyílik meg nekem, és azonnal értesítettem is róla az összeg lehetséges személyt (supervisor, team leader stb), hogy legyen megoldás erre, hogy dolgozhassak, viszont ami történt az az, hogy 2 napja várok a megoldásra, nem tudok semmit tenni, egyszerűen az IT nem akarja felvenni az ügyet és foglalkozni vele, a munkáltató korábban már megtette velem, hogy ezeket az eseteket nem fizette ki, de úgy gondolom, hogy ez nem lenne fair, van egy a Mtk-ban valamiféle jogszabály ami ilyesetben védi a munkavállalókat?


(Korábbi esetekben kisebb óraszámról volt szó, ezért nem vitáztam rajta, de így hogy napok mennek el most, ez már nagyon meglátszana a fizetésemben, arról nem is beszélve ha esetleg hetekig húznák az időt)


Előre is köszi a segítséget, választ! Szép hétvégét


2023. szept. 16. 19:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem állásidőt kell fizetniük, ami kevesebb, mint a fizetés, de több, mint a nulla. Nincs erről szó a szerződésedben, vagy valami munkahelyi működési szabályzatban?
2023. szept. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1 köszi szépen, előkerestem a szerződést amit kaptunk amikor elkezdtünk itt dolgozni (az azóta kapott módosított verziókat is), de erről nem írtak sem az egyéb rendelkezések alatt, sem a ''további munkaviszony rendelkezésére irányuló egyéb szabályok alatt (a többi részben sem)

Azokat a vonatkozó Mtk paragrafusokat is megnéztem amikre hivatkoztak, de egyik sem az állásidőre vonatkozó utalás volt, ilyen esetben mi lehet a vonatkozó szabály? Próbáltam azt is kideríteni, hogy mennyi % vonatkozhat az állásidőre, de igen ez az előre meghatározott szabályoktól függ ha jól értem, van ahol 20%-ot említenek, de van ahol azt írják, hogy még a pótlékot is ki kell fizetni, ha az járt volna (éjszakai műszakpótlék, vagy vasárnapi stb)

2023. szept. 16. 20:22
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Hát, ez a cikk azt írja, hogy alapbér jár: [link]

Meg ez a másik jogász is: [link]

2023. szept. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#3

Nagyon szuper vagy, hogy elküldted ezeket! Köszi a válaszokat/cikkeket.

A cikkek alapján úgy értem, hogy lényegében az alapbér + bérpótlék is jár, ha a probléma azon idő alatt is fennállt, amikor a dolgozót bérpótlék illette volna meg. Vagy te esetleg úgy értelmezed, hogy a bérpótlék nem járna, csak az alapbér?

Nekem például pénteken 18:00-22:00k között lett volna a 15% délutáni pótlék, ma is, szintén 18:00-22:00 között, vasárnap meg ugye egész napra, ha akkorra sem javíták meg, tehát a pótlékokat is kellene fizetniük normál esetben?

2023. szept. 16. 20:42
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Mért tehetné meg? A munkához szükséges minden eszközt az ő kötelessége biztosítani. Amennyiben ez nem sikerül neki és ebből kifolyólag hátrányod származik, pl neked kell megvenned egy seprűt mert retkes az iroda. Ezt most csak durva példának írom, de kötelessége kártalanítani. És olyan bíróság európában nincs aki ezt ne ítélné meg. Egy ilyen pert Észak Koreaba vagy Kínába kell vinni hogy nyerjen. Bár nem esküdnék meg rá hogy ott neki ítélnének, csak jobbak az esélyei.
2023. szept. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

"van egy a Mtk-ban valamiféle jogszabály ami ilyesetben védi a munkavállalókat?"


Van, de már leírtam. Mindent a munkáltató kötelessége biztosítani. Te mint munkavállaló kizárólagosan a munkaerőd bocsátod áruba és semmilyen eszközzel, szoftverrel, anyaggal a munkavégzéshez nem járulsz hozzá.


Ennyire nem vagy tisztában a jogaiddal és a kötelességeiddel?

2023. szept. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"előkerestem a szerződést amit kaptunk amikor elkezdtünk itt dolgozni (az azóta kapott módosított verziókat is), de erről nem írtak sem az egyéb rendelkezések alatt, sem a ''további munkaviszony rendelkezésére irányuló egyéb szabályok alatt (a többi részben sem)"


Mit kéne írniuk?. Ez eleve nem egy szokatlan eset, mikor a munkavégzés a munkáltató hibájából hiúsul meg. Mért kéne ennek külön fejezetet szentelni?

2023. szept. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Eleve azt sem értem mi ihlette a kérdést. Ezen semmi gondolkodni vagy megbeszélnivaló nincs. Ilyen esetben mindig a munkáltatót terheli 100%-os felelősség. Mi az amit nem értesz?
2023. szept. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
35%
Ilyen esetben ha munkabérkiesés vagy bárminemű egyéb veszteség ér azt köteles 100%-ban megtéríteni. De miért kell ezen gondolkodnod? Teljesen egyértelmű, nem?
2023. szept. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek! Korábban még 2020-ban volt rá példa, hogy technical issue esetén a munkáltató nem fizetett ahogy írtam fentebb is a kérdésben, viszont mivel 30-40 perc volt az első esetben, második esetben pedig 2,5 óra már nem akartam vitázni, hogy levonták, viszon itt már 16 óra telik el ugye és még talán több (és ez ugyanaz a munkahely még). És persze az lenne a normális, hogy ilyenkor 100%-ban a munkáltató felelős, csak sajnos ez a munkáltatónak nem teljesen világos, ezért gondoltam, hogy felteszem, remélhetőleg a jövőben ha valakiben felmerül még ez, akkor ez a kérdés és a kapott hasznos válaszok, megnyugtatják meg őket is. :)


Ha esetleg valaki érdekel, október 10 körül tudok írni egy follow-up-ot, hogy végülis minden ki lett-e a fizetve a teknikai hibák ellenére :)

2023. szept. 16. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!