Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Előfordulhat, hogy át tud...

Előfordulhat, hogy át tud verni a tulajdonostársam?

Figyelt kérdés
El akarunk adni közös megegyezéssel egy ingatlant a tulajdonosok (én és a testvérem, nem túl jó viszony). Van rajta egy jelzálogos hitel kb. ötmillió. A munkatársaim most azt mondták vigyázzak mert a bank kapja az ötmilliót és a testvérem korrektségén múlik, hogy ezt ideadja-e a részéből vagy a fennmaradó vételárat elosztják a tulajdonrészek szerint. Nem köteles tényleg hanem majd külön kell per útján érvényesítenem rajta?? Az adásvételes ügyvéd ezt megengedné?
2023. szept. 26. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha béna vagy, akkor igen. A hitelen felüli vételárat nem a bank kell hogy kapja, hanem te.
2023. szept. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Már miért kapná a testvéred a pénzt?


Ez nem így működik. Először is, a jelzáloghitel a házon van rajta, szóval a tulajdonos hitellel terhelten veszi meg a házat. Majd ő eldönti, hogy onnantól kezdve, hogy a nevén van a ház, hogyan törleszti. Tehár nektek, mint eladóknak, nincs gondotok rá.


A másik dolog, hogy a házat hiába közösen adjátok el, külön-külön eladóknak számítotok, ennélfogva nincs olyan, hogy az egyik eladó kapja az összes pénzt, a másik meg vagy megkapja tőle a részét, vagy nem. A szerződést úgy kell megírni, hogy mindkettőtöknek legyen benne a bankszámlaszáma a szerződésben (feltételezem, hogy utalással fognak fizetni), és akkor az utalás is külön fog menni.


Vagy még lehet azt csinálni, hogy az ügyvédeteknek fizetnek, ő pedig szétosztja köztetek a megállapodás szerint.

2023. szept. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kérdező: ha a vevő tehermentes ingatlant akar szerezni (és általában így van), akkor az eladók szokták vállalni, hogy kifizetik előbb a hitelt, letöröltetik a jelzálogjogot, majd a fennmaradó vételárat a szerződés előírásai szerint veszik fel az eladók, ha 1/2-1/2 a tulajdonjog, akkor fele-fele arányban, külön bankszámlákra utalva. Ez így megy. Nem igazán értem, mi a problémád.
2023. szept. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem így megy sajnos. Úgy megy, hogy a vételárból lesz kifizetve a hitele a testvéremnek, azt a részt mi meg sem kapjuk majd. Így lehet eladni olyan ingatlant is amin teher van és a bank is beleegyezett. Ez szokásos eljárás eddig is tudtam. Amit nem tudtam és szeretném tudni az az amit fentebb írtam. De köszönöm a válaszokat azért.
2023. szept. 27. 08:19
 5/7 anonim ***** válasza:

#4, de ez akkor sem indokolja, hogy a TELJES vételárat ő kapja meg... Ő annyi pénzt kap, amiből a hitelt visszafizeti, a többit meg mindenki megkapja a maga részeként.

Neked csak arra kell figyelned, hogy a fennmaradó összeg ne fele-fele arányban legyen szétosztva, mert akkor gyakorlatilag a testvéred hitelének a felét te állod, neked 5 millióval többet kell kapnod a fennmaradóból, mint a testvérednek.

2023. szept. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5. Na arról van szó amit a második bekezdésben írsz. Én figyelek erre de azt hittem ez így a törvényes út amúgy is. Erre viszont most figyelmeztettek, hogy NEM, a tesómon múlik lesz e ennyire korrekt vagy feleződik a maradék. Mert nem köteles állítólag ott az adásvételkor erre! De én persze majd perelhetem érte külön perben de ez kinek hiányzik.
2023. szept. 27. 15:18
 7/7 anonim ***** válasza:

De hát a szerződést úgy kell megírni, hogy ezek az összegek konkrétan benne legyenek... Beleírjátok, hogy eladjátok 50 milláért a házat, ebből 5 millát kap előre a testvéred, a maradékon pedig úgy osztoztok, hogy 20-at kap ő, 25-öt meg te, és akkor nincs félreértés.


Tudom, mert annak idején én is úgy adtam el házat, hogy a vételárból kevesebbet kértem, mivel az eladás előtt rendbe kellett tenni a házat (CSOK-ra vették), és a rendbetételt a tulajdonostárs intézte. Bele lett írva, hogy ennyiért adjuk el, ebből én kapok ennyit, ő meg annyit. Nem volt vita.

2023. szept. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!