Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit jelent az a kormányzati...

Joco1107 kérdése:

Mit jelent az a kormányzati kommunikáció, hogy 3,5 %-os nyugdíj korrekció a matematika sajátosságának köszönhetően csak 3,1 % ténylegesen?

Figyelt kérdés

Az éves infláció 18,5 % lesz. A nyugdíjasok 15 % -os emelést kaptak év elején. Ezért 3,5 %-os emelést és korrekciót jelentett be a kormány. De valójában csak 3,1 %-ot kapnak a nyugdíjasok. Milyen matematikai számítás alapján? szerintem:15 +3,1 = 18,1.

Hogy jön ki ebből a 18.5? Milyen matematikai sajátosságot vettek figyelembe? Hiszen így kevesebb, mint amit beigértek.



#Nyugdíj korrekció
2023. okt. 9. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Itt a matek: 1,15 * 1,031 = 1,185
2023. okt. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
26%
Hát ez ilyen Fideszes matek. A 16% infláció is valahol csak részlete a valósnak.
2023. okt. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mióta valahol 11-12-ben megváltoztatták az emelés kiszámítását, azóta, a saját maguk által hozott törvényekhez képest is pár tizeddel minden évben kevesebb volt. Ezt nem én mondom, hanem a nyugdíjjal foglakozó szakemberek.
2023. okt. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
94%
"szerintem:15 +3,1 = 18,1." Huh, hát ezért írj be magadnak egy jó nagy egyest, és tanulmányozd az 1-es választ.
2023. okt. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
5%

A fidesz legalább ad valamit. De tudom kérdező mire vágysz. Jöjjön vissza gyurcsány és megint vegye el azt ami szerinte nem jár a nyugdíjasoknak. Majd adja oda a sanyargatott bankoknak mert nincs elég profit.

Talán kapnak valami becsületrendet a franciáktól mint a nemzetáruló Medgyesi. Vagy vaskeresztet a németektől.

2023. okt. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!