Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tudok tenni ha elveszett...

Mit tudok tenni ha elveszett a végrendelet?

Figyelt kérdés
Egy rokonom meghalt, aki a végrendelete szerint rám hagyta a vagyonát. A végrendeletből egy példányt kaptam én, egyet pedig ügyvédi letétbe helyezett. A probléma, hogy kerestem otthon a papírt, de sehol nem találtam. Elmentem hát az ügyvédhez, de ott sem találják. Már azt sem fér a fejembe, hogy én hova tudtam eltenni, hogy nem találom, de azt gondoltam hogy az ügyvédnél egészen biztosan meglesz. Lehet valamit tenni ebben az esetben?

2023. okt. 25. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs bizonyíték arra, hogy az ügyvédnél letétben volt, akkor semmit.
2023. okt. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ettől tartottam én is. Egszerűen nem fér a fejembe, hogy én hova tehettem el. De az már végképp nem fér a fejembe, hogy az ügyvéd, aki azért kapott egy csomó pénzt, hogy megőrizze, ő sem találja.
2023. okt. 25. 19:36
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

#2 Az ilyen esetet szokták úgy mondani, hogy te emlékszel valamire ami valójában nem létezik.

Ha lenne volna ilyen végrendelet akkor ott lenne az ügyvédnél és te őrizted volna. Mivel egyik helyen sincsen vagy nem is volt vagy az örökhagyó visszavonta.

2023. okt. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Gondolom arra akarsz célozni, ha ezt valakinek előadom a családból akkor így fog reagálni rá.Az a baj, hogy kb. 20 évvel ezelőtt kaptam meg a papírost, azóta történt egy költözés. A költözés előtt még biztosan megvolt, utána semmi emlékem nincs róla. Pedig minden szar papírt megőrzök és pont ez nincs meg sehol.

Az ügyvédet meg egyszerűen fel nem tudom fogni. A rokonom egészen biztosan nem vont vissza semmit, mert rettenetesen jó kapcsolatban voltunk, úgy szeretett, mint saját gyerekét, pedig csak távolabbi rokona vagyok.

2023. okt. 25. 20:27
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
Akkor a saját gyerekei kapják a pénzt, ahogy helyes.
2023. okt. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ezzel csak az a bökkenő, hogy nincsenek gyerekei... És mondjuk ha lennének is, akkor sem értem, hogy miért az lenne a helyes, ha másra hagyta végrendelet szerint
2023. okt. 25. 21:55
 7/7 anonim ***** válasza:
76%

A végrendeletet közjegyzőnél kell letétbe helyezni, aki bevezeti azt a Végrendeletek Országos Nyilvántartásába



így nem kell azon aggódni, hogy elveszik, vagy az ügyvédi iroda elveszíti

2023. okt. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!