Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A korlátlan ételfogyasztásos...

A korlátlan ételfogyasztásos étteremből is kitehetik a vendéget, ha sokat eszik?

Figyelt kérdés

Eddig úgy tudtam, hogy ott korlátlanul lehet fogyasztani. Ezér is ez a neve


Ha túl sokat eszel, a teremvezető elkísérhet a kijárathoz


De még ha túl is eszik a korlátlan menü árát, akkor sem valószínű, hogy az ügyfelek képesek lesznek legyőzni a rendszert. Ha az teremvezető látja, hogy egy vendég túl nagy veszteséget termel, valószínűleg kirúgja. Ez történt egy német triatlonistával is, akinek 80 tányér sushit sikerült megennie. [link]


Ugyanez a sors várt egy nőre, akinek sikerült az összes felszolgált süteményt felfalnia, és egy férfira, aki 12 szelet lazacot evett meg. [link]


Itt az 5-ös [link]



2023. okt. 31. 19:51
1 2
 11/11 bazaltkaroly ***** válasza:
100%

Szerintem megtörténhet, ha az étterem valamilyen apró betűs szabály elrejt a kikötései között, vagy valamilyen előre bekészített gumiszabályra hivatkozik. Létezik ilyen más területen is. Például kaszinók is kidobhatnak, ha túl sokat nyersz, és mg is teszik, pedig ha nem csalsz, akkor jogosan viszel el tőlük nagyobb összegeket.

Ennek inkább népszerűségi utóhatása van. Ha ezt kiderül, akkor az étterem veszíthet a vendégeiből, mert nem fog merni az ember ott enni, hátha éppen két adag rántott hús után ajtót mutatnak neki, illetve lesznek akik elvből nem mennek oda. Esetleg, ha van egy konkurens svédasztalos étterem a közelben, akkor az is megfoghatja az alkalmat, és elhívhatja a kidobott vendéget azzal a szöveggel, hogy itt szívesen látják. Ha nekem lenne egy ilyen étterem közelében, egy másik éttermem, én biztos kapnék a lehetőségen és felnyomnám a népszerűségemet.

márc. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!