Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy tudhatom meg, van-e...

MarkCraftWeb kérdése:

Hogy tudhatom meg, van-e tulajdonrészem egy ingatlanban?

Figyelt kérdés
Hagyatéki eljárás során kellene megjelölnöm, hogy örököltem-e valamit, de egy ingatlan egyharmados tulajdonrésze bizonytalan. Annyit tudok, hogy apám örökölte régen és két másik tulajdonos volt, de nem tudni, mi lett vele, nem beszélt róla. A közeli családból nem tudja senki, mi történt pontosan, a másik két örökös pedig távoli rokon és nem is ismerem őket. A ház címét és helyrajzi számát sem tudom, csak az utcát.

2023. nov. 8. 09:56
 1/3 nemaRendőrség ***** válasza:
100%
Lekérdezed egyesével az utca házait
2023. nov. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azt hiszem személyesen elmész a földhivatalba, és a szülőd neve alapján (halotti anyakönyvi kivonattal) kikérheted a nevén lévő ingatlanok tulajdoni lapjait. Akkor megvan a cím, helyrajzi szám, méret, akár aranykorona, ingatlan felhasználási fajtája: lakó, szántó, erdő... Így vagy meg tudod egyből a társtulajdonosokat, vagy azt külön ki kell kérni az ingatlan címe, helyrajzi száma alapján.


Ha azt se tudod, hogy melyik megyében van, akkor van nagyobb szívás.


Amúgy csodálkozom, hogy az ilyesmit nem kell a jegyzőnek hivatalból kinyomoznia.

2023. nov. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

De mielőtt beállítasz így, így a földhivatalba, ahogy mondtam, előtte érdemes rákérdezni, hogy ennyi elég-e. Az is lehet mellesleg, hogy valamennyit fizetni kell, főleg, mivel hitelesített tulajdoni lapot kell kérned szerintem.


Bár az is lehet, hogy a többi tulajdonossal nem kell foglalkoznod, nem kell tudni a hagyatéki tárgyalás során, hogy ki az, hacsak nem örökölnek, abban az esetben meg másképp értesülnének. Majd ha lezajlik a hagyatéki, akkor kapsz a Földhivataltól egy végzést, vagy mit, amiben tulajdonosként nyilvántartásba vettek, és akkor abban valószínűleg benne lesz a tulajdonostársak adatai is.


Ha el akarnád adni, akkor nekik elővásárlási joguk van, ill. ha te ki akarod vásárolni őket, akkor is tudod, hogy kihez fordulj. Na meg itt lehet meglepi, hogy mivel van terhelve az ingatlan, szolgalmi jog, fedezet...

2023. nov. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!