Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kórházakban miért tilos a...

Kórházakban miért tilos a fotózás?

Figyelt kérdés

Nagyváros, megyeszékhely egyik kórháza. A napokban láttam, hogy az összes kapun van egy hatalmas méretű áthúzott fényképezőgépes piros piktogram, és alatta a szövegen "Az intézmény területén fénykép- hang- és videófelvétel készítése TILOS!" Ha még hozzávesszük, hogy az egész kórházépület el van dugva az udvaron hatalmas fák-bokrok mögé, tisztára olyan hatású, mintha valami titkos katonai bunker lenne.


Az egy dolog, hogy nyilván a fekvő betegekről ne készítsenek fotókat (ahogy úgy általában embereket sem fotózunk sehol a személyiségi jogok miatt a megkérdezésük nélkül), de ez szerintem evidens, emiatt akkor mindenhol kint lehetne a jelzés.

Ennél fogva jön a kérdés, hogy milyen okai lehetnek még egy kórházban a fentiek tiltásának? Betegeket nem fotózunk, oké, de pl. az udvaron a fákat, vagy a folyosón a falat miért nem szabad? Esetleg így próbálnak védekezni a tipikus magyar kórházi állapotokat bemutató lejárató fotók ellen? Vagy abszolút más oka lehet? Mit gondoltok?


Google Utcakép szerint 2012-ben még nem volt kint, 2018-ban már igen, tehát utóbbi években tehették ki, nem a régi időkből maradt kint, mint pl. az áruházak/plázák esetében.



2023. nov. 29. 15:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Mert olyan állapotban van az egészségügy, hogy azt jobb nem mutogatni/
2023. nov. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Több oka van. Az egyik a személyiségi jogok megsértése lehet, sokan nem szeretnék ha a fotókon szerepelnének.
2023. nov. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

1 oka van: Orbán Viktornak hivják az okot.

Ő rendelte el a sajtó és fotókészités kizárást az eü-ből, mert romokban van és kinos lenne napvilágot látnia.

2023. nov. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Nyilván az egészségügy romokban van , de szerintem nem csak ez az oka, kórházakban nem ildomos fotózni elég visszatetsző.
2023. nov. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Azért nem, mert egy rakás olyan dolgot fotózhatnál le, amiből botrány lenne. Kezdve a WC-k állapotától.....
2023. nov. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pár Facebookos lejárató fotó után kerültek ki a feliratok.

Ettől viszont az ágynak ugyanúgy nem lesz kereke és a kaja sem lesz jobb, írni meg továbbra is lehet.

A következő az lesz, hogy elviszik azt, aki nyilvánosan panaszkodik az ehetetlen kajára és a bunkó orvosra?

2023. nov. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

6-os, persze!

Nem vetted észre, hogy diktatúrában élünk?

2023. nov. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Írnak, amit akarnak, lehet fotózni, ha nem sértesz vele személyiségi jogot, vagyis senki mást nem fényképezel le beleegyezése nélkül.


De egy üres vécéhelyiséget, ami kritikán aluli, simán lefényképezhetsz, és közzé is teheted. Erről valahol olvastam is valami jogi állásfoglaást is.

2023. nov. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyébként ez is gáz, de nem csak ez, hanem az, hogy hogy vizsgálatra a beteg kisérőjét a beteg akarata ellenére sem engedik be, holott semmi nem indokolja ezt, ha nem akadályozza a vizsgálatot, viszont a betegnek is joga van, hogy legyen pl. tanúja, vagy egyszerűen csak azért, mert ő maga nem érti meg a betegtájékoztatást, vagy ketten együtt több hasznos dolgot tudnak kérdezni, ami a beteg gyógyulásához szükséges. Az anyámat pl. pajzsmirigy uh vizsgálatra akartam bekísérni, és ki akartak tessékelni rögtön, de csak azzal tudtam bent maradni, hogy az anyám siket, és csak az én tolmácsolásommal érti azt, hogy mit mondanak, így segítőként megengedték, hogy maradjak. Azért a betegjog itt is rendesen sérül.


De üvöltötte már le orvos a fejem, amikor valamilyen szakorvosi igazolást kértem, és mondta, hogy azt kérjem a háziorvostól, erre hiába magyaráztam, hogy ő küldött hozzá, és ordibált velem, hogy nem ad, de aztán amikor látta, hogy nem megyek, akkor kérte a leleteket, és mondta, hogy ezek alapján nem adja ki, mert ezt más orvos állította ki. A vicc csak az volt, hogy volt olyan is, amit ő állított ki akkor bekussolt, és megírta végül az igazolást. Kint a folyosón meg elhűlve kérdezték tőlem hogy miért üvöltözött bent az orvos velem? Hát ha lett volna valaki bent velem, akkor tuti, hogy visszafogja magát, mert feljelenthetik, mint a pinty, és ha van tanú, és nem csak az asszisztens, aki a doki mellett áll.

2023. nov. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Itt is van: [link]
2023. dec. 1. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!