Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezért lehet távolságtartási...

Ezért lehet távolságtartási végzést kérvényezni?

Figyelt kérdés
Kollégista vagyok és a szobatásaim érzelmileg és néha fizikailag is bántalmaznak, és sajnos nem mehetek át másik szobába vagy haza mert messze lakok, egy másik szobában meg még jobban piszkálnának.A lényeg hogy azt olvastam, hogy ezért lehet távolságtartási végzést kérni hogyha folyamatosan mentális terrorban és kisebb fizika bántalmazásokat csinálnak? Ráadásul mind kettő akivel vagyok nagyon jóban vannak és a bírósgáon tuti azt mondanák, hogy én az egészet kitaláltam és inkább én bántalmaztam őket(pedig én nem teszek ilyet, mert pontosan tudom milyen érzés ez) stb... és elegem van, hogy minden nap menekülni akarok innen és sírok meg ilyenek!Mit tehetek ilyenkor? Megadják a távolságtartásit?Milyen dolgokat kell a távolságtartásihoz csinálni? Kell ügyvéd, ha igen milyen?

2023. dec. 1. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ideiglenes megelőző távoltartás elrendelése a rendőrség hatáskörébe tartozik. Bántalmazás esetén lehet kérni. Távoltartási végzést a bíróságon lehet kezdeményezni. A kollégium vezetőjénél tennék először panaszt.
2023. dec. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Még jobban bántalmaznának ha távolságtartásid lenne.


Gondolom középiskoláról van szó. Ott még nincs az emberekben félelem érzet, hogy jaj börtönbe kerülhetnek. Szóval simán agyon vernének aztán mindenki tagadna.

2023. dec. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jót röhögnek majd a jardon.
2023. dec. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem kellene elbagatelizálni a kérdést. Kérdező: sajnos emiatt nem fognak távolságtartási végzést adni, az egy kicsit más. Sőt mi több, a rendőrség nem ia foglalkozna ezzel. A legjobb, amit tehetsz, hogy a kollégium vezetőjének, vagy ha az iskolában valamelyik tanárral jobb a kapcsolatod, akkor megkéred, hogy segítsen megoldani ezt a helyzetet.
2023. dec. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!