Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Leszakadt konyhaszekrény, ki...

Leszakadt konyhaszekrény, ki a felelős?

Figyelt kérdés
Még tavaly tavasszal csináltattam és szereltettem fel új konyhaszekrényt, éjszaka hatalmas csörömpölésre riadtunk. A mosogató feletti szekrény leszakadt, víz ömlött a törött csapból, szanaszét tört minden. A 3 tartó csavar kiszakadt a tiplikből. Sajnos nincs biztosításom a lakásra, a gyártó végezte a kiszállítást és felszerelést. Reggel hívtam őket, szerintük a "munkatársaik mindent szakszerűen csináltak" és rám b---ták a telefont. Nem volt a kelleténél jobban megrakva. Ez nagyon nem hiányzott így karácsony előtt! Perelhetem a céget kártérítésért? A társasház gondnoka ránézett és mondta, hogy túl vékony, gyenge csavarokkal történt a felszerelés.

dec. 5. 09:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Perelheted őket, de nem hiszem hogy sokra mész vele.

Amikor felszerelték nálunk a konyhaszekrényt és is kételkedtem a megbízhatóságában, rá is kérdeztem, hogy mennyit pakolhatok bele. Azt állították, hogy bármennyit, nem lesz gond. Szerencsére 16 éve nem is volt gond, eddig nem szakadt le.

Ha van velük szerződésed, akkor azzal megpróbálhatsz kártérítést követelni tőlük, de ha nem fényképezted le előtte, hogy mik voltak betéve a konyhaszekrénybe, nem csináltál rengeteg fotót közvetlenül a szekrény leszakadása után a sérült falrészről, a kiszakadt tartócsavarokról több irányból stb. ahogy egy biztosító is kérni szokta a felvételeket - akkor nem fogod tudni bizonyítani sajnos, hogy te nem terhelted túl a szekrényeket pl. ólomnehezékekkel vagy hasonlókkal.

Amit még tudsz azt tegyél meg ez ügyben és próbáld meg behajtani tőlük a kártérítést. Olyan ügyvédet keress akivel sikerdíjban tudsz megállapodni, hogy ne vigye el a pénzedet még ő is, akkor kapjon pénzt ha sikerül kártérítést elérnie számodra a cégtől!

Aztán első körben érdemes a békéltető testület segítségét kérni és a fogyasztóvédelmet bevonni. A cégeknek néha az jobban fáj ha hivatalos szervek kötözködnek, vizsgálódnak náluk és esetleg rossz hírüket lehet kelteni valami helyi médiában, közösségi oldalon. Ilyenkor hajlamosabbak a kevésbé fájdalmas megoldásokra és kiegyezni a károsulttal valahogy.

dec. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A beépítő.
dec. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem megfelelő csavarokkal rögzítették, akkor ők a hibásak.

Gondolom, látszik, hogy nem az volt pl. a gond, hogy a fal nem bírta a súlyt.

Próbálkozni kell, sajnos nagyon-nagyon ritka, hogy valaki beismeri a hibáját, főleg, ha az még következményekkel is jár.

Egyébként nekem ez volt a rémálmom, amikor konyhabútort csináltattam, hogy hogyan bírhat el ennyi súlyt. De már 11 éve áll. Remélem, így is marad :D

dec. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%
Orbán Viktor
dec. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki a munkát végezte.a lakáson miért nincs biztosítás? bármikor leéghet.
dec. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, betekerte a kis satnya 4-es sárga faforgácslap csavart 6-os tiplivel, mert, hogy az elég lesz. Elég lenne, ha csak a dőlést kell megakadályozni és a talpa stabilan áll a padlón. Egy függő szekrényt 6-os állványcsavarokkal illik rögzíteni, ha lyukacsos téglafal van, akkor hosszabb és/vagy vastagabb kell a falnak megfelelő tiplivel.
dec. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
"betekerte a kis satnya 4-es sárga faforgácslap csavart" pontosan, ahogy mondod. Amúgy a közös képviselőnk ajánlott egy ügyvédet, aki ír egy szép kis levelet a cégnek.
dec. 5. 13:17
 8/10 anonim ***** válasza:

Talán a társasházi biztosítás is fizet valamennyit. A közös képviselőt nyilván tanúnak kell használni majd, akárkihez fordulsz, ha még a céggel kommunikálsz, akkor is meg kell említeni.

Első körökben nyilván le akarnak pattintani, még akkor is, ha panaszkönyvbe írsz.


Ha nincs meg a nyugtád, stb. akkor elég nehéz dolgod van, elvégre nem tudod bizonyítani a szerződéses jogviszonyt.

dec. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Brüsszel, Ki más?
dec. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Senior Séf ***** válasza:
Számla van az elvégzett munkáról?
dec. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!