Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tegyek, ha át akarták verni?

Mit tegyek, ha át akarták verni?

Figyelt kérdés
Egy nénitől bérlek szobát, akinek szociális segítői vannak, és neki kell az albérleti díjat megfizetni. Minden hónapban adnak átvételi elismervényt. Egyébként nagyon rafináltak és rossz a kapcsolat. Ma vittem be nekik a pénzt, egy olyan átvételi elismervényt akar adni, ami az ő példányuk volt, csak átfirkálták rajta a dátumot december 6-ra. Nem mertem ezt elfogadni kértem hogy írjon másikat, aztán feldühödtek, és azzal provokáltak, hogy ugye tudom azt hogy januártól többe kerül a lakbér az infláció miatt, ami legalább 15 százalékos emelést fog jelenteni. Mondani akartam neki, hogy ez majd meglesz hivatalos formában, majd akkor ki lehet számolni. De nem engedték beszélni, azt mondták azonnal menjek ki az irodából, én mondtam hogy nem megyek ki, amíg nem reagáltam az inflációs dolgokra. Azt mondta még csak december van majd januárban meglátjuk. Erre kiment az irodából a gondozó. Jól tettem hogy az átjavitott elismervényt nem vettem át? Mikor kérdeztem, hogy miért javította át, azt mondta hogy nem javította át. Hülyének akartak nézni, és én erre reagáltam, erre még jobban támadtak. Mit lehetne csinálni? Ha nem figyelek, bajom lesz előbb utóbb
dec. 8. 12:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
8%
Valójában mi szükséged arra az elismervényre?
dec. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 DK-s ***** válasza:
59%

Legközelebb, ha ilyen történik, szó nélkül fogadd el amit adnak.


Utána ezzel a papírral sétálj be a rendőrségre, és mondd el nekik ugyanezt.

dec. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az átvételi elismervényre azért van szüksége, hogy bizonyítani tudja, hogy fizetett.

Az átírt dátumú saját példányos átvételi elismervényt azért akarták adni, mert valószínűleg sikkasztani akartak. Én simán elfogadtam volna rezzenéstelen arccal, és mentem volna vele a rendőrséghez, lehet, nem csak ezt az egy embert károsították így meg.


Nyilván azért "fenyegettek meg", hogy akkor majd felmondj, vagy becsicskulj, és elfogadd a hamis átvételit, hogy ne emeljék a díjat, amit nem ők határoznak amúgy meg.

dec. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ill. készíts suttyomban videó és hangfelvételt a telefonoddal.
dec. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 DK-s ***** válasza:
100%

#3-nak:


Pontosan erre jutottam én is.


Csak azt kifelejtetted, hogy a balhét a kérdezőre fogják verni, mert azt fogják állítani hogy nem fizette be!

dec. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Adott a befizetéskor a mai napról, egy kézzel írt elismervényt. Viszont amin átirta a dátumot, azon rajta van az aláirásom , és azon Dec. 6 szerepel. Viszont a márciusiról nekem van elismervény.
dec. 8. 13:05
 7/11 anonim ***** válasza:

Az a gond a kézzel írttal, hogy azt százszor is írhat, de nincs számadásban.

Azt kellett volna tennie, ha már elrontotta, és ki akarja kalapálni, hogy stornozza a dolgot, és ad egyet a tömbből, mert gondolom általában valami sorszámos nyomtatványból szokott adni. Én bizony elmennék a főnökéhez a cetlivel, és elmondanám, hogy mi a helyzet, számoltassa el!


Akkor a főnök elszámoltatja visszamenőlegesen a több gondozottal együtt, és máris bukta, hogy mi ez a felfordulás, és kirúgják, mint macskát szarni, de legalábbis legközelebb már nem lesz olyan nagy arca.


Nyilván azt nem tőle kell megkérdezni, hogy ki a főnöke, ki ellenőrzi, hanem mondjuk a önkormányzatban a jegyzőtől, hogy ilyen esetben kihez fordulj.

dec. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én vettem az albérlet elején nyugtatömböt! Azt mondták ez nem vonatkoztatható egy albérletre, nem lesz jó. És nem használták fel
dec. 8. 14:02
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyébként bélyegzőlenyomat legalább van a kézzel írt szaron, vagy az sincsen?

Csak mert azért el lehet képzelni, hogy három hónap múlva ő kimegy Argentínába, vagy halálfaszára, neked meg azt mondják, hogy van x hónap elmaradásod, akkor te lobogtatod a cetlit, és bizonygathatod, hogy de hát azt ő írta! Ennyi erővel akár a pénztáros is fogadjon el olyan húszezrest, amire én írom rá egy cetlire kézzel, hogy húszezer forint.

dec. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ráadásul hatodikán nem is tartózkodtam Magyarországon, hanem ötödikén mentem el és hetedikén haza. Már azért sem fogadhattam el ezt
dec. 8. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!