Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudom behajtani munkabé...

Hogyan tudom behajtani munkabérem?

Figyelt kérdés

Szakmunkás minimálbérrel voltam bejelentve egy cégnél közel két hónapig (le is dolgoztam).A bejelentés valós, ezt ügyfélkapun ellenőriztem, azonban munkabért nem kaptam. Sajnos szerződést nem irtunk.

Szerződés nélkül betudom-e hajtani a cégen a munkabért ?



dec. 12. 18:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Mi alapján szeretnéd behajtani szerződés nélkül, milyen jogon? Gratulálok, ingyen dolgoztál. Ha gondolod mehetsz bíróságra, de az nagyon drága lesz, és ott sem fognak neked igazat adni bizonyíték nélkül. Ezzel az erővel holnap reggel én is besétálhatnék a pékségbe azzal, hogy kérek két lekváros izét, meg persze fizessétek ki a múlt havi munkabérem...
dec. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Rájársz a nyakukra és az idegeikre mész.

Márkor pedig papírozzátok le.

S addig ne írj semmit alá, amíg át nem vetted a fizut.


Sok helyen a bérpapírokat is fizetés előtt irattatják alá, holott rizikós.

dec. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Egy dologgal lehet megfogni őket, ha a telefonodon be volt kapcsolva valamilyen nyomkövetés és naplózás. Pl. Google idővonal. Ott akár percre pontosan napokra lebontva mutatja, hogy mikor és hol voltál, meddig. Ha ebből kimutatást tudsz csinálni, és odarakod a munkáltató orra alá, hogy itt a bizonyíték hogy ekkor és ekkor itt voltam, és ez a NAV-ot is érdekelni fogja, rögtön megenyhül.


A szóbeli szerződés is érvényes, csak bizonyítani nehezebb. Ha másokkal együtt dolgoztál, vezettek jelenléti ívet, van kamerafelvétel (amit rajta szereplő érintettként jogod van kikérni) rögtön van legalább szemtanúja vagy bizonyítéka a munkaviszonynak. Ennyi mindent nem fognak letagadni.


A munkabért sem tudja letagadni. Ha utalásban volt megegyezve, az naplózva van. Ha készpénzben veszed át, akkor van átvételi elismervény amit nem írtál alá - azt ha meg merik hamisítani, már jó pozícióból indulsz.

dec. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönet a harmadiknak!


Amit le írtál az mind valós és megtörtént. Azt nem tudom, hogy hogy induljak el. Közjegyzői fizetés felszólítás vagy munkajogi pert indítsak?

dec. 12. 19:16
 5/11 anonim ***** válasza:
22%

@19:05


Jó, akkor én innentől eljárok valami cég székhelyére minden nap, hogy legyen ott gps tartózkodásom, aztán majd megyek vele a bíróságra bizonygatni, hogy ott dolgoztam, de még sem fizettek ki.


Ezt a baromságot ugye te sem hiszed el komolyan?

dec. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Ötöském nem fogsz bejutni a kapun.
dec. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ötös, engem be is jelentettek, nem csak arra mászkáltam.
dec. 12. 20:59
 8/11 anonim ***** válasza:

A bejelentés alapján simán megnyersz egy pert. Gondolom, nem egyedül dolgoztál, és tudsz tanúkat megnevezni, akik bizonyítják, hogy tényleg dolgoztál.

De valószínűleg nem fognak belemenni egy perbe, éppen azért, mert úgyis elveszítenék.

Első körben ajánlott levélben hivatkozz arra, hogy tudod bizonyítani a neked járó összeg jogosságát, és nemfizetés esetén bepereled őket.

Második körben el kell menni egy ügyvédhez, aki mondjuk 25 E Ft-ért el fog küldeni egy ügyvédi felszólítást. Ebből láthatják, hogy komolyan gondolod, és a perbe már nem mennek bele.

Ha gondolod, még ez előtt megpróbálkozhatsz egy közjegyzői fizetési meghagyással. Ha nem emelkedtek azóta az árak, az összeg 3%-a, plusz 3200 Ft, ennyibe kerül. Ennek 3 végkifejlete lehet:

- Fizetnek.

- Nem fizetnek, és nem is írnak semmit. Ez esetben az összeg behajthatóvá válik, a végrehajtást követően megkapod a pénzedet, plusz a végrehajtás díját is ők fizetik.

- Nem fizetnek, hanem írnak egy levelet, hogy ez nem jár neked. Ez alapján már tudod, hogy egy perben mit kell bizonyítani, hogy nyerj.

dec. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
ütéssel báttya
dec. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Rendőrségen feljelentést teszel sikkasztásért ismeretlen tettes ellen.


Fizetési meghagyást kezdeményezel közjegyzőnél. Kiszámolod (esetleg egy könyvelővel, hogy pontosan mennyivel is jön neked + hozzászámítod az eljárási költséget, és azt követeled.

[link]

dec. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!