Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy bőrtermékek szaküzlete...

Egy bőrtermékek szaküzlete ajándékutalványban fizeti vissza a visszavitt terméket, törvényes ez?

Figyelt kérdés

Most december 24-én délelőtt vettem egy oldaltáskát ajándékozás céljából az egyik Humanic üzletben kb. 30 ezer forintért, kisétálva az üzletből megláttam egy másik oldaltáskát egy szomszédos üzletben ami sokkal jobban tetszett mint amit épp vettem. Bementem a másik üzletbe és megvettem a kiszemelt táskát kb. ugyanannyiért.


Utána visszamentem a Humanic üzletbe (taláb 10 perc sem telt el, hogy tőlük eljöttem), hogy vegyék vissza a náluk vásárolt táskát.


Legnagyobb megdöbbenésemre a pénz helyett ajándékutalvánnyal szúrták ki a szemem amit bármelyik Humanic üzletben levásárolhatok.


Amikor érdeklődtem, hogy miért nem a pénzt kapom vissza amivel fizettem, a válasz az volt, hogy ez a cég üzlet szabályzata. Eljöttem, mivel hulla fáradt voltam és már nem maradt semmi erőm vitatkotni velük az nap.


De azóta is azon töröm a fejem, nem vertek-e át engem, mivel szerintem van valami törvény arról, hogy 3 napon belül szó nélkül vissza kell venniük a visszavitt terméket, vagy rosszul emlékszem?



dec. 26. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
VisszaVENNI kötelesek, de NEM kötelesek PÉNZT adni, adhatnak utalványt is.
dec. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nem kötelesek visszavenni, ha nem hibás csak meggondolod magad, nincs ilyen 3 napos törvény. Örülj hogy legalább utalványt kaptál és nem hajtottak el.
dec. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

csak online vasarlas eseten van 14 napos elallasi jogod.

vannak uzletek amik vissza adjak a penzt, ha meggondolod magad, de nem kotelesseguk, a sajat dontesuk.

dec. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%
Három nap a hibás termékre vonatkozik, ha azt viszed vissza három napon belül, akkor vissza kell adniuk a pénzt, egyébként meg javításra küldik. Nincs olyan törvény, hogy személyes vásárlás után csak úgy visszavihetsz bármit, ők meg kifizetik.
dec. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszait, tanultam belőlük. Sokáig éltem külföldön ahol megszoktam, hogy az üzletek mindig visszavesznek termékeket eredeti csomagolásban, 3 napon belül ha nem látszik rajtuk, hogy használták. Gondolom azért, mert akarják, hogy máskor is vásároljon az ügyfél náluk.
dec. 28. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!