Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Online oktatóanyagom van, és...

Online oktatóanyagom van, és egy vásárlóm megcsinálta ugyan ezt. Mit tudok tenni vele?

Figyelt kérdés

Csináltam egy online képzést, 5 év szakma tapasztalat és 1 évnyi munkával.

40db videó, sorrendben felépítve, nagyon részletes és pontos.


Az egyik vásárlómnak szembejött a neve, és megnyitottam mit árul. Dupla olyan áron, pontosan ugyan azt, amit én oktattam, csak nála más a sorrend és a saját szavaival mondja el ugyan azt.


Mit tudok kezdeni ezzel?


jan. 3. 23:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Biróság
jan. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Hova gondolsz ***** válasza:

Én a helyedben rákeresnék neten, vagy ami jobb, de ugye nem ingyenes, beszélnék egy ügyvéddel, hogy ebben az esetben mi a helyzet a szerzői jogvédelemmel.

Aztán figyelmeztetném az illetőt, hogy "Az átdolgozás is a szerző kizárólagos joga. Ez alatt a mű minden olyan megváltoztatását értjük, amelynek eredményeképpen az eredeti műből származó más mű jön létre: például egy vers fordítását, egy irodalmi részlet megfilmesítését, egy zeneszám remixelését vagy egy film megvágását."

forrás: [link]

Ez ugyan nem tanfolyamokról szól, csak digitális alkotásokról, de gondolom ez alapján el tudsz indulni.


De szerzői jogokkal kapcsolatos kitétel nem volt a vásárlóknak, amit el kellett fogadniuk?

jan. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A videóanyagaidban használsz olyan ábrákat, diagrammokat, vizualizációkat, ami a vásárlódnál is egy az egyben megjelennek? (Szintén max. más színezéssel, vagy sorrendben)

Illetve nem vagyok informatikus, de biztos van rá mód megnézni, hogy az ő honlapja és ezek a videók mikor kerültek feltöltésre. Ha rövid időn belül azután történt, hogy a te képzéseden résztvett, az tovább erősítheti az esetetet.

Ezeket azért tartom fontosnak, mert bár nem vagyok ügyvéd, eltudom képzelni, hogy szakmai tudásanyagra nehezebb szerzői jogokat érvényesíteni hisz nem kisajátítható, objektív tények és tényesetek kerülnek prezentálásra. A prezentálás módja, a tanítói módszer, segédeszközök, a képzésen való részvételnek a szerződéses feltételeinek a megsértése stb. ezekbe lehetne jobban belekapaszkodni, hisz nem az ad rosszhiszeműségre való gyanút, hogy ugyanazt a szakmai tudást adjátok tovább, hanem az, hogyha amazt 1000 féleképpen lehetne prezentálni/demonstrálni, akkor hogy-hogy ilyen időzítéssel, pont ugyanúgy adja azt elő?

+1, lehet tudni az iparágat, amiről a videók szólnak, vagy ilyen általánosságokra kell gondolni, hogy idegennyelv, matematika stb.?

jan. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nehéz ügy, senkinek nem tilthatod meg, hogy oktasson. Minden tanár tanult egyszer valakitől... Amúgy ha te akkora ász vagy és fele áron adod, miért nem tőled veszik a tanfolyamot?
jan. 4. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

* ugyanezt, ugyanazt

[link]

jan. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Te is dupla annyiért adod a saját oktatóanyagod.
jan. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
95%
Az ismeretanyagra nincs szerzői jog, mert az a terület alapja, deriválás is mindig ugyanolyan. Csak akkor lehet belekötni, ha felhasznál képeket, ábrákat stb. a te anyagodból, ill. ha szöveg nagymértékben egyezik a szakanyagon túl is.
jan. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!