Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Azt hiszem telefonos adathalás...

Azt hiszem telefonos adathalászat áldozata lettem. A nevemmel a telefonszámommal és a születési évemmel, mit tudnak kezdeni?

Figyelt kérdés

Biztosító nevében hívtak, nem tűnt gyanúsnak a budapesti telefonszám, visszamondták a telefonszámom, megkérdezték a nevemet és a születési évszámomat. Éjszakásból jöttem haza, és fel sem fogtam, hogy talán csalók lehetnek, amíg anyám nem mondta hogy tegnap őt is hívták ugyanerről a telefonszámról egy másik biztosító nevében.

Szóval ezekkel az adatokkal mit tudnak kezdeni?



jan. 10. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel a két adattal nem sok mindent. Mást nem kérdeztek? Amúgy mit akartak azonosítás után?
jan. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mást nem kérdeztek, miután megadtam az évszámomat, megköszönte és lerakta a telefont.
jan. 10. 10:41
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha mást is kértek volna, például bankszámlaadatot akkor korábban gyanút fogtam volna, de nem kértek ilyesmit. Szóval nem értem mi volt ennek a célja, meg hogy ezekkel az adatokkal mit tudnának kezdeni.
jan. 10. 10:44
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Vélhetően másik korosztályt keresett, akinek el akarta adni a biztosítását.
jan. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%

Ahogy 4-es írja, biztos egy ügynök hívott és rájött hogy nem neked tudja eladni a legújabb biztosításfélét.

Nyilvános adatbázisokat meg tudnak venni legálisan, pl. telefonszám listát is. Aztán felhívják kiderül hogy a célközönség ott megtalálható-e vagy sem.

jan. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezen az oldalon próbáld megkeresni a számhoz tartozó hozzászólásokat (a lap tetején a keresőbe írd be a számot). Rengeteg találat szokott lenni bizonyos telszámokhoz, ott leírják, hogy másnak mit ajánlottak, pl. biztosítás, befektetés vagy esetleg csaló: [link]
jan. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!