Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan lehet a havi egy...

Hogyan lehet a havi egy kötelező szabad vasárnapról lemondani? (Hogy vasárnapra akkor oszthasson be a munkáltató amikor csak akar)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom, hogy egy kicsit furcsa, de érdekelne, hogy van-e mód arra, hogy egy munkavállaló valamiféle módon lemondjon arról a jogáról, hogy kötelezően szabadnapon is legyen vasárnap, legalább egyszer minden hónapban, tehát hogy a munkáltató az összes vasárnapra beoszthassa.


Előre is köszi


jan. 10. 20:02
 1/3 anonim ***** válasza:
54%

Én fél váltottam hasonló okból, mindenben megfeleltem az interjún azonnal fel is akartak venni és ekkor mondtam el a lényeget.

Váltott felügyeletben nevelek egy kisgyereket és nagyon tetszik az állás, de a munkaidő a gyerekneveléssel számomra nem összeegyeztethethető. Ezért köszönöm a lehetőséget, de nem fogadom el.

2 nap múlva hívtak, hogy el fogadják az általam kívánt időbeosztás, így azóta is ott dolgozom.

Szóval nem kell beletespedni abba ami nem tetszik.

Ha már szakszervezetek nincsenek, akik egy ilyen alapvető dolgot lezsíroznának lazán, akkor megcsinálom én magamnak.


A te esetedben megindokolnám a munkáltató felé, hogy ez neked miért probléma, miért nem szeretnéd, majd közölném ha a kérdésem nem összeegyeztethető a cég érdekével akkor elválnak útjaink.

Kérem mérlegeljék az eddigi munkám és teljesítményén és e szerint döntsenek.

jan. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Justinianus ***** válasza:

Sehogyan. Az Mt. ezen rendelkezésétől ugyanis csak a munkavállaló javára lehet eltérni.

(De a kizárólag szombaton és vasárnap részmunkaidőben foglalkoztatott munkavállaló dolgozhat minden vasárnap.)

jan. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

#1 Igen, lehetne ez, hogy valami indoklással kérem & viszont #2-nek van igaza sajnos, hogy ez egy kötelező munkaügyi rendelkezés, amihez a munkáltatótnak tartania kell magát, ha katolikus országban élünk :( De ez van, köszi azért a válaszokat!

jan. 14. 03:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!