Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lakás ajándékozás Mit tudok...

Lakás ajándékozás Mit tudok tenni ?

Figyelt kérdés

Sziasztok

A bátyám és én örököltünk egy lakást viszont én nem szeretném el adni ( nem benne élünk )viszont a bátyám úgy gondolta hogy ő el ajándékozza egy ismerősnek a részét egy autóért mivel szerinte én keveset kínáltam neki a részéért és neki jobban meg éri az autó

Meg teheti ? Nincs valami elővásárlási jogom? Tanácsot szeretnek kérni mit tudok tenni


jan. 11. 19:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, megteheti. Can elővásárlási jogog. De az nem azt jelenti, hogy te diktálod a vételárat.
jan. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nyilván nem én diktálom

De irreális árat mond amikor tárgyalni akarok

2023januarban lett fel becsülve 3millio forintra és ő kér érte 2milliot tőlem

jan. 11. 20:21
 3/8 anonim ***** válasza:
Tehát a részének becsült értéke 3 millió, és szerinted irreális vételi ár a 2? No comment...
jan. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A teljes ház értek 3 millió az én reszemmel együtt

Mondtam neki a felet oda adom nekimasfel milliot erre mondta hogy neki 2 millió kell

jan. 11. 20:25
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Komoly ház lehet (ami ezek szerint marhára nem lakás...) 3 millióért. Igazából lényegtelen is, ha ő ennyi szeretne, akkor ennyit szeretne.
jan. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A szerb határtol pár kilométere van kb 10 éve lakatlan

A párom es én jártunk le Pestről füvet vágni metszeni rendben tartani

A bátyám egyszer jött le velünk szinte semmit sem tett azért a házért

Egyszer nem mondta hogy adjon e bele az útiköltségbe

Gyomirtoba bármibe soha nem is mondtam neki hogy adjon

Annyik korrektséget el várnék tőle hogy el fogadja a tőlem szánt összeget amikor az autó amit kínálnak neki az csak pár száz ezer forintot er

Nekem ez úgy jön le hogy szimplán ki akar cseszni velem

Mivel neki sok az adóssága a párom és én viszont relatív jol elunk

jan. 11. 20:38
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Tehát volt 10 éved megegyezni vele. Így jártál.
jan. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha te szeretnéd megtartani akkor neked kell kivásárolni őt. Kifizeted neki a felét és kész. Ügyvédet kell keríteni és az elintézi. Olyat nem csinálhat hogy papírozás nélkül odaadja valakinek a részét
jan. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!