Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Majdnem egy éve a parkolónkban...

Majdnem egy éve a parkolónkban hagyott autó?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A következő a helyzet: a háztömbünk előtti parkolóban, a bejárathoz legközelebb eső parkolóhelyen egy 2023 márciusa óta ott hagyott autó áll, a kerekei is már leengedtek. Műszaki ez év májusáig van rajta, rendszám is rajta van. Ilyenkor mi a fennforgás? Normális, hogy itt van hagyva olyan régóta? Van olyan paragrafus ami alapján elvitethető?

Ráadásul ha kicsit is (2-4 centi), de rálóg a járdára.



jan. 17. 08:15
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Közterületen van, szabályosan, nem a te dolgod.
jan. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha le jár a műszakija az önkormányzat elszállíttathatja.
jan. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Melyik településen van ez?
jan. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Ráadásul ha kicsit is (2-4 centi), de rálóg a járdára."

Ezért elvileg elvitethető, ez lehet a mankód! De nézd meg az önkormányzati rendeleteket, hátha külön szabályozza a gépjármű közterületen való tárolását.

jan. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Mondjuk, ha van rajta műszaki májusig akkor szerintem nyugodtan állhat ott. Én csak azokat jelentem a hatóságnak, ami lejárt műszakival parkol. Olyankor mindig nagyon hálásak nekem.
jan. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
28%
4: Elég parasztság lenne 2 cm miatt elvitetni egy autót.
jan. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

“ Elég parasztság lenne 2 cm miatt elvitetni egy autót.”

Ebbe abban az esetben lenne igazad, ha 2 órája állna ott.


Helyileg nem tud hol van ez, de Budapesten rengeteg elhagyatott roncs autó van. Nem mozdult évek óta, nincs tulajdonosa, stb stb. Ezek az autókat el lehetne szállítani, de sok esetben az önkormányzat sem tudja hova.

jan. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7 érdekes amit írsz. Vagy tucatnyi autóval kapcsolatban tettem bejelentést az utóbbi egy - két évben Pesten. Jellemzően el is szállították őket, igaz volt amelyiket pár hét, meg olyan is, amit majd egy év alatt, de intézkedtek.
jan. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És én hol mondtam, hogy ne szállítanák el? Azt írtam, hogy sok esetben a hellyel van a baj, korlátozott az ő tárolókapacitasuk is.Nem mondtam nem intézkednek ebben az ügyben.
jan. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!