Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi alapján minősitették a...

Mi alapján minősitették a jogalkotók szerencsejátéknak az egyiket és mi alapján nem annak a másikat?

Figyelt kérdés

Egyik példa arra, amit nem szabad: Imerősnek van egy retro témájú kultúrkocsmája, ahová régi terve szerint arcade gépeket állítana be. Régen is megpróbálta volna és mostanában is, kikérte az ügyvédje véleményét és azt a tanácsot kapta tőle, hogy inkább ne. Én is emlékszem rá, hogy 2017-ben volt abból botrány, hogy egy kiállításra ingyenesen használható flipper és arcade gépeket állítottak be és megbízságolták őket. Ebből olyan precedens lett, hogy ilyet inkább már senki nem csinál. Annak ellenére, hogy semmi köze nincs a nyerőgépezéshez, szerencsejátékozáshoz.


Más példák arra, amit szabad ezek szerint:

Cégek, például üdítőital gyártók, vagy élelmiszergyártók, egyéb forgalmazók a vásárlók között nagy értékű tárgyi nyereményeket sorsolnak ki.

Weboldalak üzemeltetői sorsolnak ki nyereményeket, a megadott személyes adatokért cserébe.

Youtuberek fizetős subokért cserébe sorsolnak ki értékes számítógépeket, konzolokat.

Ezeket a tevékenységeket teljes nyugodtsággal teszik, pedig a definíció szerint nyereményjátéknak számítanak, mert fizetős beszállási költségért a szerencsén múlik, hogy a befizetők nyernek-e. Persze, egy kólagyártó, vagy youtuber amúgyis nyújt, vagy nyújthat valamit a plusz költségért, terméket, stb., de ezeknek a szerencse-nyereményjátékoknak egyértelműen az a célja, hogy a nyerés esélye azokat is beszállásra, vásárlásra, feliratkozásra, adataik átadására, fizetésre bírja, akik amúgy nem tennék.


Szóval mi ez az abszurd rendszer?



jan. 22. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Mi ez az abszurd rendszer?

Welcome to NER.


Amiből pénzük van, az törvényes, amiből nincs, az meg senkit sem érdekel.

jan. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

El kene olvasni a torvenyt. Semmi nem tiltja a sorsolasos nyeremenyjatekok szervezeset. Pl lehet tombolat tartani, csak be kell jelenteni es engedelyt kerni.

Ettol fuggetlenul nyilvan sokan ezt nem legalisan teszik de senki sem jelenti. Az sztf nem nyomozohatosag ok csak eldontik hogy mi jogellenes es megbuntetik.

Amugy az nem minosul szerencsejateknak ahol a szervezo nem penzt kap. Tehat ha te feliratkozol valahova es ugy sorsolnak az torvenyes. Viszont ha arra ker vegyel tole egy kepeskonyvet 20k forintert es a vasarlok kozt kisorsol egy 90millios ingatlant az viszont az.


Megkockaztatom hogy az arcade gepek sem minosulnek szerencsejateknak. Pl csocsot billiardot es dartsot sok kocsmaban lattam. Nem latok kulonbseget akozott ha mondjuk valakinel flipper is van. Ugyanis ott nem nyerhetsz penzt.

jan. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sorban válaszolok.

Nem azért, hogy védjem, de ez nem biztos, hogy politikai sajátosság, inkább nem átgondolt szabályozás.

Tudom, én is ismerem nagyjából a kapcsolódó törvényeket, ezért említettem a jogalkotókat.

Feliratkozó alatt a fizetős feliratkozásokat értettem, mert ilyen is van és általában ezekkel lehet nyerni. Van ingyenes sub lehetőség is, de azokra már ritkán szerveznek nyereményjátékokat.

Az lehet amit írsz, hogy nem jelentik be, nincs engedély. A legnagyobb vállalatok, mint például a C..a-C..a biztosan bejelentik, engedéllyel csinálják a nyereményjátékokat, de a kisebbek lehet, hogy nem.

Én is azt mondom, hogy nem kellene, hogy a nem fizetőssé átalakított klasszikus, vagy modern flipperek, arcade gépek szerencsejátéknak minősüljenek, de bizonyos szabályok alapján mégis büntethetik azt, aki kiállítja ezeket még ha ingyenesen is. Mondom, ismerős megint kikérte ügyvéd tanácsát és azt tanácsolta, hogy ezt inkább ne.

jan. 22. 15:03
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Aztan milyen ugyved mondta ezt? Valoperes? Attol mert egy ugyved mond valamit nem kell elhinni.


Ott a szabalyzott tevekenysegek felugyeleti hatosaga. Lehet nekik irni, lehet toluk hivatalos allasfoglalast kerni. Szinte biztos vagyok hogy az arcade gepek, mint a flipper nem minosul szerencsejateknak, mert nem lehet vele nyerni. Bedobod a penzt de vissza nem kapsz semmit. Ahogy a csocsonal sem es a billiardnal sem.


Lehet hogy kell valami engedely hozzajuk de szinte biztos hogy nem utkozik torvenybe.

jan. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Flipper meg ilyesmi mitől lenne szerencsejáték? Ott nem azért fizetsz, mert nyereményt remélsz, hanem egyszerűen egy szolgáltatásért (játéklehetőség) fizetsz. Ugyanaz, mint ha egy teniszpálya x idejű használatáért fizetnék, vagy mint az áruházakban az ilyen pénzbedobós űrhajók, kisvonatok stb. a kisgyerekeknek.
jan. 23. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ha akarnak, találnak okot a büntetésre:

[link]

[link]

Annak idején a flippermúzeum miatt civil megmozdulás volt és per is indult amit az üzemeltetők megnyertek és a nav felfüggesztette a bírságot. A per alatt is valamilyen formában elhangzott a kérdés, miért lenne egy nem pénzbedobós flipper szerencsejáték, vagy nyerőgép. Akkor értelmes döntés született a bíróságon. Hasonló esetben kinek van kedve bíróságra menni? Mert ez ma is előfordulhat.

Ugyanakkor például a személyes adatok gyűjtésére szakosodott cégek régóta vidáman működhetnek, nyeremények ígéretével gond nélkül vehetik rá az embereket a privát adataik önkéntes átadására vagy más cégek hasonlóan nyeremények lehetőségével kapacitálhatják a vásárlást és egy esetben sem ismert olyan, amikor egy céget emiatt elmarasztaltak volna. Ma már szerencsejáték csak koncesszióban végezhető és mégis vannak ami felett szemet hunynak.

jan. 23. 10:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Azota valtozott a szerenecsejatek torveny.
jan. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!