Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogai vannak egy kis...

Milyen jogai vannak egy kis áruház biztonsági őrének? Ha panaszt teszek ellene jogosan a vásárlók könyvébe, ő bosszúból feljelenthet?

Figyelt kérdés

Engem kitílthatnak egy üzletből, mert panaszt tettem egy biztonsági őr számomra sértő viselkedése miatt? A történet röviden: bementem tegnap egy üzletbe egy nagyobb szatyorral (2 üzletben vásároltam előtte, blokkok megvoltak). Nem akartam szétnézni sem, célirányosan mentem az ajtóhoz közel, illetve az ajtóval szembe lévő állványhoz, ahol gyerek hajgumik, hajráfok, egyéb mütyűrök voltak. Majd az üzlet végéből hangosan rámszólva jön a biztonsági őr, hogy a táskámat le kell tenni. Erre a válaszom, máshol vettem ezeket, itt vannak a blokkok, mutattam a táskám tartalmát. Mondtam, nem fogom a földre letenni a kassza mögé, 1. nem higiénikus a földön, 2. Ki szavatolja, hogy ott is marad? Megkérdeztem, "úgy nézek ki, mit aki pár 100 forintos gyerek hajráfot el akar lopni?" A biztonsági őr lekezelően, nem túl inteligensen, akkor is mondta, hogy a munkáját végzi. Közben át adtam a szatyromat neki, fel is akasztotta egy állványra a kassza mellett. Én nagyon sértőnek éreztem ezt a bánásmódot, főleg, hogy szerintem az igazi zűrös alakot meg sem meri szólítani, de egy 30-as nőt igen. Nem hagytam magam, kértem az üzletvezetőt is. Persze ő a biztonsági őrnek adott igazat. Aztán a biztonsági őr már bírósággal is fenyegetett engem. Kérdezte az üzletvezetőt, hogy ki lehet tiltani engem? Erre elkértem a vásárlók könyvét, mindent beleírtam. Hiába mutattam a vita elején a táskámat, hogy máshol vett dolgok vannak, de mindenhez van blokk. Én úgy érzem nekem sértették meg a becsületemet, lejárattak. Ezek után nem is megyek oda. Kirakhatják a fotómat, hogy ki vagyok tiltva, mintha loptam volna?


Ha a bejaratnál ki lenne írva, hogy köteles vagyok a kassza mellé lerakni a táskámat, tudomásul veszem, de nem megalázva kiabálva odajön hozzá a biztonsági őr, követeli tőlem. Feljelenthet engem, mert a vásárlók könyvébe beírtam a hozzáállását?



Köszönöm!


febr. 5. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:
"fel is akasztotta egy állványra a kassza mellett." kérésednek megfelelően nem a piszkos földre rakta , igen hisztis valami vagy
febr. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Feljelenthet engem, mert a vásárlók könyvébe beírtam a hozzáállását?"

Nem (vagyis igen, de nem követtél el semmi szabálysértőt), viszont az üzletnek kötelessége válaszolni a megadott címedre, mert panaszként kell kezelniük a beírásodat. Ha megadtad az elérhetőséged és 30 napon belül nem kapsz rá választ, a fogyasztóvédelemnél felnyomhatod őket nem megfelelő panaszkezelésért.

febr. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
febr. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!