Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az ügyvédem utána tud járni?

Az ügyvédem utána tud járni?

Figyelt kérdés

Van ellenem egy tavaly indult büntetőeljàrás, van privát ügyvédem. Hónapok telnek úgy el, hogy történne valami, be kellene menni a rendőrségre, semmi előre lépés, legutóbb is két hónapja kellett bemenni, mert és valószínű majdnem elölről is kezdték az ügyet, mert valótlan dolgok voltak benne, ami áh ügyésztől visszajött. De ennek is már két hónapja!

Az ügyvédemnek adnak ki tájékoztatást ha utána kérdez miért nem haladnak, vagy hol tart a dolog?

Mit lehet tenni?


febr. 7. 10:29
 1/4 MDaniel98 ***** válasza:
Biztos vagyok benne, hogy kiértesítenek titeket, ha valami érdemleges történik.
febr. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nehéz elhinni hogy 2-3 hónap telik így el, hogy nem történik semmi.
febr. 7. 21:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez nem hit kérdése, kérdező.


Attól függ, milyen minőségben szerepelsz az ügyben.


Az ügyvéded is csak annyiban érdeklődhet, amilyen körben ezt a Be. megengedi neki, ez meg attól függ, hogy milyen eljárási szereplőt (tanú, sértett, feljelentő, egyéb érdekelt, gyanúsított....) képvisel.


Más az iratismereti joga mindenkinek.


Hogy miért nem halad az ügy?


Mert nem a Te ügyed az egyetlen, amivel egy nyomozó foglalkozik.

Van más ügye is a Tiéd mellett.... Lehet, hogy bonyolultabbak is, mint a tiéd.


Valamint lehetnek olyan eljárási cselekmények, amik időigényesek és azok bevárása nélkül nem lehet tovább menni.

Lehet egy máshonnan iratokat kell beszerezni. Amíg azok nem jönnek be (és nincsenek kiértékelve) addig nem mennek tovább.


"nehéz elhinni, hogy 2-3 hónap telik így el, hogy nem történik semmi"


Örülj neki, hogy csak 2-3 hónap telik el!


Nekem van olyan ügyem, amiben fél éve nem tudok előrelépni, mert a szakértő széles ívben b@szik előterjeszteni a szakvéleményét, anélkül meg nem mehetek tovább.

márc. 1. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Tavaly májusban kezdődött, mindjárt eltelik egy év. Legutóbb december elején kellett bemenni vádirat megismerni, de abban valótlan dolgok voltak állítva, nem tudom emiatt lehet e csúszás, de már akkor ha így veszem, 3 hónapja semmi változás.

Gyanúsított vagyok a dologban.

márc. 1. 05:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!