Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki, elkezd ordibálni,...

Strand Unió kérdése:

Ha valaki, elkezd ordibálni, velem az utcán, majd nagyon erősen meglök, jogos önvédelemnek számít, ha én erre megütöm, vagy inkább öntörvényeskedésnek?

Figyelt kérdés

febr. 10. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Ha fizikai eroszakot alkalmaz, aranyos erovel megvedheted magadat.
febr. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%

Minek ütött meg? Akkor most is élne, ha nem lenne közveszélyes hulladék, aki normális emberek életét teszi tönkte....

Szegényke...szegény, akit bánt...

Amúgy a lökést te meg még elsőre elenegedhetnéd...meg nem ér egy kivégzést. Pedig ha ütsz, az már háború...

febr. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

@1-es


Igen, de a lökés az erőszaknak számít?

febr. 10. 16:58
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
#3 igen, igy te is ellokheted magadtol. Ha utanamesz es direkt fellokod, na az mar nem onvedelem, az tamadas.
febr. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
*a törvény azt mondja, hogy jogom van tulajdonom vagy saját magam megvédéséhez, ha jogtalan támodás ér, illetve fenn áll ennek veszélye. Ha valaki erőszakosan meglök az veszélynek minösűl? Ráadásúl mi az arányos erő egy lökés esetén? Tanulok önvédelmet, hála Istennek eddig nem kellett használom élesben, de azért nem akarok egy ilyen helyzetben még én sittre kerülni, csak mert nem jogszerint jártam el...
febr. 10. 17:57
 6/9 anonim ***** válasza:

A meglökés alatt pontosan mit értesz? Itt Pesten tucatszám fordul elő percenként.

A támadó jelleget szinte lehetetlen különválasztani a véletlentöl.

febr. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Justinianus ***** válasza:
100%

"ha jogtalan támadás ér, illetve fenn áll ennek veszélye."

Nem egészen ezt mondja a törvény, hanem azt, hogy: ha jogtalan támadás ér, vagy jogtalan támadás KÖZVETLENÜL fenyeget.

Az "erősen meglök" ... "én erre megütöm," az elég messze van a támadástól és a közvetlenül fenyegető támadástól is.

febr. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%

Ebből a kérdésből is látszik, hogy nem tudod helyén kezelni sem a helyzetet, sem az embereket.

Mindemellett önmagad.


Az ront másnak, aki gyenge jellem s nem tud mit kezdeni a szavakkal s egyéb kulturáltabb tettekkel.

febr. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

@8-as


Sosem értem, hogy hogyan képes valaki egy egyszerű érdeklődésből föltett, ,,mi lenne Ha" szituációs kérdésből rögtön meghatározni egy másik ember személyét, többek közt azt, hogy adott esetben mit csinála, illetve, hogy mennyire "gyenge" személyiség. De hát tudjuk, a Nagy Testvér mindent lát...

febr. 13. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!