Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Esetleg tudna segiteni gyámügy...

Esetleg tudna segiteni gyámügyi kérdésben? Köszönöm előre is (nem engedte máshogy kiirva)

Figyelt kérdés
febr. 28. 21:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Persze, arra szolgál ez az oldal. Mi a kérdés?
febr. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Akkor leirnam a történetem. Van egy kisfiam és egy kislanyom akit elvett az apuka tőlem kb. 4 ével ezelőtt. (nincsenek az apjuk nevén az én nevemen vannak sehok nem szerepel az apa) a gyerekeket a nagymamanal helyezték el ideiglenesen mivel engem bántalmazott az apa és elkelett menekülni tőle az akkor másfél éves kislanyonal aki ma már 5 éves és en nevelem. A kettő pici naluk maradt ideiglenesen. Sokszor probalkoztam de mindig fenyegettek nem engedtek megnezni sem őket. Ellenem neveltek őket. Nagyon feltem tőlük ezért nem mertem soha lépni. Tavaly nyaron beadtam a gyamügyre a kérelmem lathatasra kapcsolattartásra. De azóta sem történt semmi. 3 hete felhivott egy helyi családsegítő esetmenedzser aki megkérdezte hogy szeretném e nevelni a gyerekeimet? Természetesen. Kijött környezet tanulmányra le kérte kislanyomrol az oviba védőnő gyerek orvos véleményeket és mindent rendben talált. Azt irta a papírba amit aláirtam hogy javasolja és kéri a gyermekek nálam való elhelyezéssét. Viszont a masik oldal aki neveli a gyerekket 70éves nagymama lopja az áramot és nem hiszem hogy eltudja látni ugy a gyerekeimet ellenem hangolta a gyerekeket. Hogy ütöttem vertem őket. Pedig ez nem igaz őrületbe kergettek bantalmaztak azert jottem el onann. A kisgyerek azt mondta. A családsegitőknek hogy nem bántam vele rendesen nem voltam jo anya😔 most mar 8 éves 4 éve nem látott. Nem tudom ilyenkor milyen dolöntest hozz a hivatal ha nalam minden rendben dolgozunk páromal a kislányom is teljesen kiegyensúlyozott életet él.Az esetmenedzser azt mondta ne foglalkozzak velük. (bocsánat a helyes irásert de kivagyok borulva)
febr. 28. 21:37
 3/16 A kérdező kommentje:
Folyamatossan hazudgalnak az apa es a nagyszülő rolam a csalad segitoknek. De a mai napon elmondtam nekik hogy ha en bantalmaznam a gyerekem biztos nem melettem lenne illetve nem ilyen velemenyel lenenek rola rolunk. De nagyon az ő oldalukra huzz a csaladsegito
febr. 28. 21:41
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Ne haragudj, de eddig mégis mi a p*csára vártál??? A nyakukra kellett volna járnod már rég. Milyen anya vagy te???
febr. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A gyámügyi ügyintézőnél ügyfélsegítő napokon személyesen vagy telefonon érdeklődj. Mivel leterheltek mindenhol, lehet többször lesz érdemes hívni/keresni személyesen.
febr. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Milyen anya vagyok? Olyan anya aki 2 szer oda ment és eltortek a lábam és a gyerekeim előtt agyonra vertek. Na hát ikyen anya vagyok.
febr. 28. 22:05
 7/16 A kérdező kommentje:
A gyámügyön van már a dolog. Az a kérdésem hogy milyen eselyeim vannak?
febr. 28. 22:06
 8/16 anonim ***** válasza:

Uhh, sajnálom ami történt veled! Nekem a gyámüggyel nincs túl jó tapasztalatom, nálam az egyik a bántalmazó apat istenitette, a masik meg leígérte a csillagokat, aztán amikor lépni kellett volna szarban hagyott... De az én esetem közel sem ennyire drasztikus.


A gyermek ellennevelése, es a láthatás, kapcsolattartás megtiltása jogellenes, egyenesen büntetendő. Ez sajnos akkor is igaz ha az (általában) anya a bántalmazó apától védené.

Viszont mindent bizonyitani kell. Mi kizárolag emilen kommunikálunk, azt bárhol lehet bizonyítékként használni, pl a kapcsolattartásnál remekül. Mi is mindig ott egyeztetünk időpontot, volt is hogy emiatt nem jött be exnek az a vád, hogy nem adtam oda a gyereket.


Amúgy hogy a fenébe vihette el ugy a gyerekeket hogy jogilag nem az apjuk?? Es került az ő anyjához? Ezt nem is értem...


Viszont 4 év után nem valószínű hogy egyik napról a másikra megkapod a gyerekeket, bár mintha olvastam volna már ilyet. De nekik is jobb ha lesz egy fokozatosság..

Ha szerencséd van nem kötnek bele hogy eddig hol voltál, megértik a félelmed. Mondjuk én keményen harcoltam mikor elvitte másfél évesen, ezt én se értem te miért nem, de biztosan megvolt rá az okod, nem ítélkezem.

Próbálkozzál biróságnál is, keress egy családi jogos ügyvédet, és legalább egyszer beszélj vele, vagy ha van rá kereted fogadd is föl. De fontos hogy jártas legyen ilyesmiben!

Sok sikert, és légy erős! Elég utálatos banda, muszáj keménynek, es kitartónak lenni velük!

febr. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ezt a gyámügyi ügyintéző tudná megmondani, aki személyesen foglalkozik az üggyel. Tárgyalást fog tartani, arra mindenképp menj el!
febr. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Akkor bántalmazóknál van a gyerek.

Ezt kéne hogy felfogja a gyámugy. Rendorségi látlelet nincs rolad?

Ennyit a nane-röl is. Azok se védtek meg a gyerekekkel gondolom.

febr. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!