Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mire kell figyelnem az elállás...

Mire kell figyelnem az elállási jognál ezzel az esettel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Rendeltem egy széket (nem a klasszikusan összeszerelhető fajta, gyakorlatilag össze volt szinte szerelve). Vissza akarom küldeni. Bőven benne vagyok a 14 napban, 1 napja van nálam. A boltba akarom elvinni, ha otthagyom, akkor töltessek ki velük valamilyen hivatalos papírt, hogy átadtam és ők átvették és megegyeztünk abban, hogy visszakapom a pénzt. Vagy, hogy átutalják. Persze ez is manapság már villámgyorsan megy. Nem tudom ők megkapták-e már, mert kézpénzzel fizettem az MPL futárnak, de gondolom max 48 órán belül visszakapják, csak nem olyan lassú. Nem tudom azt se, hogy az elállási nyilatkozatot vigyem-e oda kinyomtatva kitöltve, küldjem el előtte e-mailben, vagy mindkét formában csináljam-e meg. Korrekt cégnek tűnik, nem olvastam ilyen jellegű panaszt, az elállásnál korrektek voltak mindenkivel, aki ezzel kapcsolatban írt valamit.

febr. 28. 23:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nézd. Indoklás sem kell. A tényező a rendelés menete. Interneten történt? Igen, akkor 14 napon belül az eladó bolthálózat boltjaiba IS visszavihető a termék, ahol kérdés és bárminemű plusz adat megadása nélkül azonnal készpénzben fizetni kell.
febr. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen interneten történt, van saját nagy boltjuk. Tehát akkor ilyen esetben nem is kell nyilatkozat meg semmi, majd ezt ott helyben megcsinálják szerinted?
febr. 28. 23:16
 3/4 anonim ***** válasza:

+1

A vásárlási számla elegendő. Semmiféle Majd utaljuk és egyéb marhaságot nem fogani el.

Bármi maszatolás adódna akkor vásárlók könyve, és részletesen leírod, szépítés nélkül. Ekkor vettem, így, megkaptam, vissza ebbe a CÍM üzletbe, az üzlet nem téríti vissza z árat csak késedelemmel.

Példányodat el kell hozni és a felügyeletnek egy panasztétellel eljuttatni a másolatát.

febr. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

NINCS nyilatkozat :)

INDOKLÁS nélkül visszavihető a termék.

Jónapot! Interneten rendeletem ezt. Szeretném visszakapni a vételárat. Mediamarktban pl. Értem. Mondta a vevöszolgálatos. Pár perc és nyomtatom a visszavételit. Megvolt és már mehet is a pénztárhoz ahol kifizetik.

A példát azért írtam hogy ez az egész.

Ha ennél macerásabb akkor tudni kell hozzá hogy a vevőnek hátránya nem származhat belőle vagyis hazudnak... xd :)

febr. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!