Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vennék egy használt rollert,...

Vennék egy használt rollert, eredeti számlát kell kérnem?

Figyelt kérdés
Vennék egy használt rollert, kb. 40 ezer forint értékben. Hogyam kerülhetem el, hogy lopott árut vegyek? Kérjek az eladótól eredeti számlát, igazolván, hogy az övé, nem pedig pl a szomszédtól lopta? Ha nem tud adni, mert már nincs meg, lehet belőle bajom, hogy igy megveszem? Esetleg írjunk kézzel papírt, hogy megvettem tőle?
márc. 1. 10:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem bízol meg benne, akkor ne vedd meg tőle. Annyiért újat is lehet kapni.
márc. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Eredeti számla is jó lehet, ha megvan persze, de ha van a rollernek sorozatszáma, vagy bármi hasonló, beleütve a vázba, akkor adásvételi szerződés is jó, 2 tanúval.

Az iratokat nézd át, hogy nem hamisat ad-e meg, és ennyi.

Ha tudsz, fizess utalással, közleménybe roller.

márc. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Idegentől veszem (ahogy kb. mindenki, ha nem a szomszédjátok, testvérétől veszi). Nem lehet.
márc. 1. 11:01
 4/6 A kérdező kommentje:

Mekkora az az összeg, amikor átutalással fizet az ember?


"Akkor adásvételi szerződés is jó, 2 tanúval."

Amikor eladtam a használt korimat egy "idegennek" 35 ezer forintért, akkor sem 2 tanuval mentem oda. Milliós tétel más. De itt 40 ezerről beszélünk, és életszerű megoldást keresek. Ha a korimat megvevő 2 tanuval jött volna oda és kért volna személyit/lakcimkártyát, akkor nem adtam volna el neki, mert semmi köze hozzá.


Itt nem 1-2 ezer forintról van szó, de nem is milliósról. A kérdésem az, hogy mi a megszokott, elvárt magatartás egy 30-50 ezer forintos tételnél.

márc. 1. 11:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát nem az, hogy adás-vételit írtok, de ez mindenki egyéni döntésén alapul, hogy neki mi a jó.

Én vettem már egyedi bringát 35 ropiért - igaz, vagy 20 éve - és adás-vételit írtunk, mert abból a kerékpárból egy volt az országban.

Egyébként, az adás-vételi nem véd meg téged attól, hogy lopott holmi jusson a birtokodba, de attól igen, hogy orgazdasággal vádoljanak.

márc. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem autósnak csak az a lényeg, hogy legyen rajta irányjelző.


És hogy ne rollerozz át 10-20-30-40-50+ kmh-val a zebrán.

márc. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!