Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy oldható meg az, hogy a...

Hogy oldható meg az, hogy a gyermekem ne örököljön utánam?

Figyelt kérdés

A gyerekemmel évek óta rossz a kapcsolatom, és eljutottam arra a pontra, hogy nem szeretném, ha örökölne utánam bármit is.

Van egy kedves ismerősöm, aki segít a mindennapjaimban és ő az a személy, akire a leginkább számíthatok. Közelebb áll hozzám, mint a gyerekem, pedig egyáltalán nincs köztünk rokoni kapcsolat. Rá szeretném hagyni mindenem.

Hogy tehetem ezt meg? Végrendelet? A vérszerinti örököst, hogy tudom kikerülni, hogy utána, az én általam választott örökösnek, probléma mentes eljárása legyen a hagyatéki ügy során.

(Hivatalosan, csak egy örökösöm lenne, a gyerekem, mindenki másom, már nem él.)



márc. 2. 14:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem a végrendelet kora nem számít, de mivel nyilvánvaló ellenszenv egyikőtök oldaláról sincs, így bármi lehet az eredménye, ha megtámadja a végrendeletet.

Na meg azt is számítsd bele, hogy sok normális ember nem akar rosszindulatú örökösökkel küzdeni, és lehet hogy az ismerősöd inkább lemond a részéről, hogy ne kelljen ezzel szenvednie.

márc. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Justinianus ***** válasza:
100%

Néhány apróság, mert itt elég sok butaság olvasható.

A kötelesrészért nem kell perelni, a kötelesrész törvény alapján megilleti a jogosultat.

A végrendeletet formai okból lehet megtámadni, tartalmi okból alapvetően nem, minthogy éppen az a lényege, hogy arra hagyom a vagyonomat, akire akarom.

Ha a 100 milliós vagyonomat az érvényes végrendeletemben a szomszédomra hagyom, akkor a törvényes örökösöm, az egyetlen fiam megtámadhatja a pápánál is, akkor is a szomszédom lesz az örökösöm. Akinek viszont kötelesrészként 33,33 millió forintot a fiamnak ki kell adnia.

Elajándékozhatod mindenedet, ezzel csak két bökkenő van: egyrészt esetleg valamelyik aluljáróban találhatod magad, másrészt a halálodat megelőző 10 évben elajándékozott vagyonod megint csak kötelesrész alapját képezi, amiből 1/3 rész a fiadnak jár.

Tartási szerződést köthetsz (ekkor a szerződés megkötése után két éven túl már nem fogja kötelesrész alapját képezni az eltartódnak juttatott vagyonod), csak lehet, hogy olyan odaadóan fognak rólad gondoskodni, hogy mielőbb elpatkolj. Elég nagy ár azért, hogy kitolj a fiaddal.

márc. 3. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

A tartási szerződést is fel lehet bontani, ha úgy alakulnak a dolgok. Csak a már befektetett pénzt és munkát meg kell téríteni az eltartóknak.

Viszont ha jelenleg ingyen is segít valaki, akkor valószínű, hogy akkor is fog, ha pénzt kap érte...

Úgyhogy szerintem ez a legjobb.

Illetve, a végrendelet + gyerek kitagadása (érdemtelensége hivatkozva) se rossz, csak kitagadni nagyon bonyolult. Bizonyítani kell, hogy mikor a szülő rászorult, akkor a konkrét kérések ellenére se segített rajta. Ezt csak akkor érdemes megpróbálni, ha már úgy néz ki, hogy 2 évet se biztos, hogy megélsz.

Adóügyileg: tartási szerződés esetén a vagyonszerzési illeték 4%, ajándékozás és végrendelet esetén lakás 9%, minden egyéb 18. Ez is a tartási szerződés mellett szól.

márc. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Az eltapsolást úgy értettem, hogy lekerül a nevedről. Ahogy írták, itt meg az a buktató, hogy az új tulajjal később megromolhat a viszony, és még rosszabb helyzetbe kerülhetsz mint amiben most vagy. Sajnos, ismeretségi körömből volt hasonló eset, minden hepi volt amíg nem szerezték meg a tulajdont, aztán jött egy pálfordulás, és végül örült az illető hogy megtűrték a lakásban. Talán ingatlannál segíthet a holtig tartó haszonélvezet, de akkor sem lenne egészséges a dolog
márc. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
17%

Hát gondolom nem véletlenül rossz a viszonyotok. Rossz szülő voltál plusz még egy prostira is hagynád a vagyonod.

Túlvilágon már nem te fogsz elszámolni.

márc. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%
Annak oka van, ha valaki ilyen szinten eltávolodott a szüleitől!
ápr. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!