Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Édesanyám sajnálatos módon a...

Édesanyám sajnálatos módon a demencia középsúlyos állapotában van. Önellátásra soha nem lesz már képes.Szabad-e eladásra hirdetni az ingatlant, ahol lakott?

Figyelt kérdés

6.hete a testvérem családi házában gondozzák a férjével, nekem nincs saját lakás,párom sincs kicsi, emeleti önkormányzatiban élek.

Az utóbb felvetettem, hogy tán érdemes lenne meghirdetni, hisz azóta üresen áll. Természetesen ehhez kell világos pillanat,amikor beleegyezik. Habár írni sem tud már.


A testvér a szememre vetette, hogy míg nem hal meg valaki, addig nem illő ilyet tenni


márc. 5. 19:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
62%

Elsétáltok a lakóhely szerinti gyámhivatalba, és kértek a mama mellé egy eseti gondokot (aki jelen esetben egy ügyvéd lesz), valamint az önkormányzatnál egy un. adó -és értékbizonyítványt. Ezek segítségével jól megindokolva megmagyarázzátok, hogy miért kell eladni a házát. (Mamának kell az ára ételre, gyógyszerre, orvosra, gondozóra)

Az nem indok, hogy a te lakhatásod nem ideális.

A pénz- amennyiben indokolt eladni az ingatlant - a mama gyámi fenntartású számlájára kerül.

Te pedig vársz. És miután a mamát illő módon eltemettétek - de jelenleg még él! -, majd a közjegyző előtt marakodhatsz a pénzért.

márc. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

De én nem értem, most azt akartad volna, hogy adjátok el anyád házát és kapd meg a pénz felét?


A tesódnak akkor mi plusz járna azért, mert ő ápolja 0-24-ben anyátokat? Neki azt hogy fizeted meg?

márc. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
37%
Azt a házat nem el, hanem kiadni lenne érdemes.
márc. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
40%

Amúgy kié a ház? Anyudé, vagy csak haszonélvezete van rá?

A többséggel ellentétben, nekem az a véleményem, hogy ha már úgyse fog hazamenni soha egyedül lakni, akkor valami megoldást kellene találni a házra, eladni vagy kiadni, amíg még egyben van. Még úgy is lehet, ha a pénzt nem veritek el, hanem elrakjátok egy külön számlára, és csak az anyuval kapcsolatos költségekre vesztek le belőle.

Egy épület állaga attól is elég gyorsan romlik, ha nem lakik benne senki, láttam már rá példákat. Arról nem is beszélve, ha betörnek, és szétverik az egészet. Sok ilyenről tudok a munkahelyem környékéről, hogy az idősek lakatlan házát feltörték, és a műszaki eszközökön és az utolsó tányérokon kívül vitték a radiátorokat, csöveket, vizes fittingeket is, mert el lehet adni ócskavasnak, a bútorokkal fűteni lehet, az ablakokat meg ajtókereteket kiverték, mert azok is jól égnek, stb.

márc. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
57%

Demens ember nem tud beleegyezni a lakása eladásába vagy kiadásába. Normális ügyvéd ezt az adásvételnél felismeri és nem vállalja el az ügyet. Kihasználás lenne.

Amit tudsz tenni, hogy valamennyire karbantartjátok az ingatlant amíg él, de eladni vagy kiadni nem tudjátok, mert nem a tiétek. A karbantartást az állagmegóvás miatt kell elvégezni.

márc. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!