Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hamis tanúzás miben merül ki?...

Hamis tanúzás miben merül ki? Konrétabban lent.

Figyelt kérdés
A korábbi szomszédságban volt egy tesi sértéses ügy. 3 évre rá, mint nem közvetlen szomszédot kihallgattak tanúként, de semmit nem tudtam az ügyről. Egy dolog bosszant csak. Hogy a végén feltettek egy kérdést, miszerint ha konkrétumokat nem is, de összességében nem volt-e szóbeszéd a környéken ez az ügy vagy beszédtéma. Erre is az feleltem, hogy nem. A helyes válasz utólag belegondolva inkább az lett volna, hogy nem tudom, vagy nem emlékszem, mert újabban belegonvolna egy korábbi szomszéd mintha említette volna. De a részleteket tényleg nem tudnám felidézni. olyan szinten sem, hogy egyáltalán ki volt a vétkes.

márc. 9. 09:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem hamis tanúzás,mert nem vezettél félre senkit ez a kérdés csak érdeklődő jellegű volt a hatóság részéről.
márc. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor lenne hamis tanúzás, ha akkor ott tisztában vagy vele, hogy amit mondasz az nem igaz, és a válaszoddal félre akarod vezetni a hatóságot.
márc. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 DeMoR ***** válasza:

;D

[link]

márc. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!