Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha büntetőeljárásban meghurcol...

Ha büntetőeljárásban meghurcoltak akkor tudok kérni kártérítést a rendőrségtől illetve akinek visszaadták a cuccaim tőle ?

Figyelt kérdés
Itt arra gondolok, hogy tévesen másnak adták vissza a cuccaimat amiket elfoglaltak. Hogyan tudnám visszaszerezni? Személyesen nem adja az illető, és ellenem a büntető eljárást megszüntették. Van olyan cucc amit én kaptam vissza, de többnyire ez téves volt. Rendőrségi szakban szűnt ez meg, rengeteg horgászati felszerelésről van szó.

márc. 9. 15:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a lefoglaláskor készült jegyzőkönyv. Pereld be a rendőrséget, követeld vissza a cuccaidat. Ők foglalták le, nekik kell visszaszolgáltatni, nem akinek odaadták és ugyanolyan állapotban.
márc. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Ha bűnöző vagy, akkor egy szavadba kerül és vissza fogják adni. Ha egy ártatlan polgár, akit jogtalanul meghurcoltak, akkor keresztet vethetsz a cuccaidra, perrel sem fogod őket visszakapni.
márc. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Legközelebb lásd el a dolgaidat ezzel: 13.56Mhz Uid cserélhető S50 1K Nfc matrica nedves berakás Nfc címke szektor üres kártya.

Igaz csak 4cm belül működik, de az azonosítás 99%

[link]

márc. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#3: Ez mijafranc? Olyan, mint a kutyában a chip?
márc. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
*le foglalták elírtam köszönöm..... Rendőrség ki adta a horgász felszerelést, de nem nekem. Elvileg lopott volt már amikor hozzám került. De sokat használtam én is. És annak az embernek adták oda, és vissza akarom kapni legalább felét.
márc. 10. 00:16
 6/10 anonim ***** válasza:

Azért így már más a leányzó fekvése 😂😂

Lopott cuccot vásároltál, a rendőrség azt visszaadta a jogos tulajdonosának.


Szerinted ez így fog működni? Pereskedj azzal, aki eladta neked a lopott cuccot.


Ellopják a kocsid, valakit sokat használja és utána ha előkerül fele-fele?

márc. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát igen, így egész más a helyzet...

Az a téves, ha az eljárás során te kapsz vissza egy lopott dolgot, nem az eredeti tulajdonos. Mivel neki jár vissza.

A jogszabály így próbál fellépni az ellen, hogy valaki olyan dolgot vegyen, amiről tudja, hogy lopták. Ezen az alapon a tolvaj is mondhatná, hogy azt a horgászbotot vásárolta valakitől, tehát akkor meg is tarthatná. Így persze vétlen személyeket is megszopatnak gyakran, de hát pert lehet indítani a lopott tárgy eladója ellen.

márc. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Elvileg lopott volt már amikor hozzám került."


Na ezt azért igencsak elfelejtetted közölni az legelején, mester!


Elvileg lopott?


A bűncselekményből származó dologon még a jóhiszemű szerző sem szerez tulajdont. Innentől kezdve az eredeti tulajdonosnak adták ki a horgász cuccot.

Neked arra nincs jogod.


Legfeljebb azt tudod perelni, akitől te szerezted, jóhiszeműen.

márc. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Jóhiszeműen egy versenyző társamtől szereztem(vettem) a horgászfelszerelést. Ő elhunyt. Kint voltak NÁLUK házkutatni a rendőrök és akkor derült fény , korábbi betörésekből voltak nála szerszámgépek. És többi egyéb más dolgok is ami bűncselekményből származik,de több bűncselekményből.

A vele EGY címen lakó embernél voltak házkutatni és utána jöttek ki hozzám és foglalták le.

Harmadik fél akitől ellopták és akinek ki adták egyben az egy orvos ! Valószínű neki jobban hisznek mert a saját szaván kívűl nem tudta bizonyítani azt ,hogy az öve ! Az ügyiratban van 1 hulladék fotó amin pózol 1 valamilyen bottal ami nem be azonosítható.

márc. 11. 17:26
 10/10 A kérdező kommentje:

#8 Látom ért hozzá ! Köszönöm ! Valószínű így akkor polgári per lenne sajnos.

70 oldal az ügyirat, így mindent nem tudok le írni a fenti kérdés indoklásában . Egykor én is gyanúsított voltam ebben az ügyben.

márc. 11. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!