Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan kell eljárni a szerzői...

Drake13 kérdése:

Hogyan kell eljárni a szerzői joggal egy színházi előadás esetében?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy amatőr színházi társulat egyik alapító tagja vagyok, és darabokkal kapcsolatban szeretnék jogi segítséget kérni tőletek!


A három darabból, amit kinéztem a csoport számára, kettő kortárs szerzőé (egyik magyar, a másik amerikai), egy pedig ókori görög dráma. Az anyagok át lennének dolgozva főleg a nyelvezetük/dramaturgiai sorrendjük miatt, illetve plusz instrukciók is kerülnének beléjük. Az se kizárt, hogy bizonyos férfi szereplők nővé lennének átalakítva a csoport összetétele miatt.


Ilyenkor, ha átírom az adott műveket, és később azokat elő szeretnénk adni 4-5 alkalommal, akkor arról először értesítenem kell a szerzőt? Vagy mivel nem profik vagyunk, illetve nem is kérnénk pénzt az előadásokért, akkor nem kell fizetnünk a még élő íróknak?


Sajnos jogilag eléggé tudatlan vagyok.


Köszönöm szépen a válaszokat előre is!



márc. 11. 16:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Az ügyvéd mit mondott?
márc. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Eddig még nem kerestem fel ügyvédet emiatt. Bíztam benne, hogy a többi amatőr társulat tagjai ki tudnak segíteni ebben.
márc. 11. 20:39
 3/3 anonim ***** válasza:
Mennyit fizetsz a tanácsért?
márc. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!