Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha panzióba megyek hosszabb...

Ha panzióba megyek hosszabb időre akkor kötelező bejelenteni tartózkodási helyként?

Figyelt kérdés
Ideiglenes lakcímként be kell jelenteni? Tudom, hogy hülye kérdés de légyszi ne szóljatok be és nem troll kérdés, köszi!

márc. 11. 23:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Válasszuk szét a két dolgot. Bejelentkezni oda, ahol nem laksz, nem szabálytalan, mert a jogszabály szerint a polgár oda jelentkezik be, ahova akar.


"A polgár lakóhelye: annak a lakásnak vagy szállásnak (a továbbiakban együtt: lakás) a címe, amely a polgár állammal, továbbá a természetes és jogi személyekkel, jogi személyiséggel nem rendelkező szervezetekkel való hivatalos kapcsolattartása, valamint lakóhelyhez kötött jogai és kötelezettségei megalapozásául szolgál."


Tehát már nem feltétel, hogy a polgár ott éljen; ezt a feltételt nem olyan régen kivették a jogszabályból.


Viszont lakásnak vagy szállásnak kell lennie a címen; ha a bejegyző hivatal szerint nem lakás vagy szállás van ott, akkor megtagadhatja a lakcímbejelentést.


A másik kérdés, hogy kötelező-e bejelenteni a tartózkodási helyet: tényleg nem. Ezt rosszul tudtam.


"A Magyarország területén élő, e törvény hatálya alá tartozó polgár köteles lakóhelyének címét nyilvántartásba vétel céljából bejelenteni. A tartózkodási hely címe bejelenthető (a lakó-, illetve a tartózkodási hely bejelentése a továbbiakban együtt: lakcímbejelentés), vagy a 26/A. §-ban meghatározottak szerint valamely jogosultság feltételeként bejelentendő."

márc. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Szóval ez azt jelenti, hogyha 3 hónapnál tovább tartózkodok valahol akkor egyáltalán nem kötelező és nem szabálysértés nem bejelenteni tartózkodási helyként? Egyébként én azt olvastam az interneten, hogy az állandó lakcímet konkrétan bárhová be lehet jelenteni, lehet az akár raktárhelyiség, postafiók vagy konkrétan akármi, tehát az én esetemben egy irodaépület, ebbe elvileg nem szólhatnak bele, csak engedély kell a tulajtól, ennyi.
márc. 15. 14:19
 13/14 anonim ***** válasza:
#12 igen
márc. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszi!
márc. 15. 16:32
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!