Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan kell felmenteni a...

Hogyan kell felmenteni a gyerekemet a kötelező oktatás alól?

Figyelt kérdés
Köszönöm szépen a kedves figyelmességét állambácsi,biztos vagyok benne hogy teljesen hátsó szándékok nélkül,maximális odafigyeléssel,motivált, profi képzőkkel és megtérülésre abszolút nem számító befektetéssel létrehozott korszerű oktatásban szeretné a gyermekemet 8 évig folyamatos képzés alá vetni, de majd én és egy pár választott szakmában profi emberrel megtanítom a gyerekemnek azt ami fontos az egészségről a pénzről, a testének és elméjének működéséről és bármiről ami még érdekli és ezt nem a jelenlegi oktatási rendszeren keresztűl fogom tenni. Tehát annyi a kérdésem hogy ezt itt ezen a kicsiny földön megtudom tenni vagy ahoz elkell mennem egy másik országba ahol ezek szerint szabad döntésel rendelkezhetek a gyeremekemnek érkező információkról?

#iskola #Kötelező oktatás
márc. 12. 14:11
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
71%
Akkor mi van, ha a gyereked érdeklődési köre teljesen más, mint a tiéd? Ha őt pont az érdekli, amit az általános iskolában tanitanak
márc. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
74%

Nyelvtant pl ne taníts neki, hagy inkább a külöNböző magyartanárokra!


Az egyediség, érdeklődési kör, az egészség és hogy kikkel társalog, az rajtad, a neveléseden múlik, nem az iskolai oktatáson.

márc. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
0%

"Az egyediség, érdeklődési kör, az egészség és hogy kikkel társalog, az rajtad, a neveléseden múlik, nem az iskolai oktatáson"


Nem, az q gyerek vele született egyéniségén múlik

márc. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
17%
Én szinte semmire nem emlékszek a suliból,annyira utáltam az egészet,hogy az hihetetlen. :D Sose figyeltem oda, alig tanultam.. Totál megértem a kérdezőt.
márc. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
85%
Csak átfutottam a válaszokat, lehet, hogy volt már, de a magániskola nem jöhet szóba? Nem kötelező államiba járatni.
márc. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha Magyarországon maradtok, akkor magániskola. A magyar "ultragazdagok" azt valasztják. Középiskolába pedig gyakran már külföldre jár a gyerek. Felsőoktatás itthon is van vilagszinvonalú, ahhoz megint haza lehet jönni.

Azt nem ajánlom, hogy te tanitsd otthon, vagy hogy házhoz járó tanítókat fogadj. A gyereknek tényleg szüksége van közösségre. Láttam ilyen "magántanulókat" eleget már, mivel angolt tanitottam pár ilyen gyereknek. Teljesen defektesek, depressziósok voltak már 14 évesen, nem volt egy igazi barátjuk. Kell az intézmeny, a közösség, a kortárs kapcsolatok.

márc. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
90%

Az oktatási rendszer itthon sz*r, ebben egyetértünk. Abban is, hogy van egy csomó felesleges anyag, amit lehetne helyettesíteni értelmesebbekkel, DE. Te egészségről, meg pénzügyekről beszélsz.

Ha a gyereked az első 6-8 évben nem tanul meg a "sablon oktatásban" írni, olvasni, számolni, összeadni, kivonni, stb. Nem tanul biológiát, kémiát, természetismeretet, nem szerez társas kapcsolatokat és úgy alapvetően egy képet a világ sokszínűségéről, akkor milyen alapokra lehet helyezni az életét, az egészségtudatát és a pénzügyi ismereteit?

Én egy bizonyos fokig nagyon is hasznosnak tartom, hogy kötelező és hogy egyen. (Azt nem, hogy nincs meg a szükséges mértékű kiscsoportos, vagy egyéni fejlesztés, felzárkóztatás.) Hiszen ha a gyerek nem kapja meg az alapokat és nem lát széles spektrumban, mert mondjuk a szülő szerint a fizika, meg a kémia felesleges hülyeség, akkor honnan fogja tudni, avagy érezni belülről a késztetést, hogy fizikus szeretne lenni?

A rendszer haldoklik, erősen felújításra és átszervezésre szorul, én csak a 30-as korosztályhoz tartozom és már én is tanultam rengeteg olyan anyagot, amit a mai napig teljesen feleslegesnek tartom (általános és középiskolában, de egyetemen is). Mégis ha beülsz egy-egy osztálytalálkozóra, nem hiszel a fülednek. Van segédmunkástól kezdve, ápolón át, inoformatikus, mérnök, tanár, óvodapedagógus, kozmetikus, Amerikában kutató fizikus és még sorolhatnám. Mindenki megtalálta a maga útját, pláne aki jó szülői háttérrel rendelkezett, vagyis azt a mentalitást vitte magával, hogy "vinni kéne valamire". Ez a mondat pedig utalhat bármire, hiszen a siker valakinek lehet a gazdagságot jelenteni, másnak az amerikai álmot, megint másnak meg a saját álmát, amivel bár nem gazdagszik meg, de a hivatásának él.

márc. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Magániskola.

Amúgy remek úton haladsz, hogy arra tanítsd, hogy csak jogai vannak, kötelességei nem.

márc. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!