Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 5. Kerületi türelmi zónák hol...

5. Kerületi türelmi zónák hol vannak?

Figyelt kérdés
Én is kijelölhetek magamnak egy türelmi zónát ahol dolgozhatok vagy erre csak az Önkormányzat adhat engedélyt? Ha énis kijelölhetek magamnak akkor azt, hogyan, mire kell odafigyelnem, mi alapján?

márc. 15. 21:54
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

"Nem kell kijelölnöd semmit, hiszen már kijelölték a törvényhozók.

Te magad idézted a sorokat."

Tehát akkor nem kell kijelölnie az Önkormányzatnak, azok alapján amiket beillesztettem ide minden olyan terület türelmi zónának számít? De ahhoz, hogy kitaláljam hol van a türelmi zóna a megadott szabályok alapján nekem kell kijelölnöm, nem? Ez nekem zavaros...

"Amit ők kijelöltek, azon a területen bárhol végezheted a tevékenységet."

De az interneten hol van fent az Önkormányzat által kijelölt összes türelmi zóna??? Nem találok ilyet sehol!

"Amennyiben az önkormányzat elmulasztott türelmi zónát kijelölni, ott akkor te kiállhatsz viszont bizonyos szabályokat figyelembe kell venned, amiket te is leírtál."

De akkor ez azt jelenti, hogy én jelölhetem ki a leírt feltételek alapján, nem??? Vagy ez mit jelent?

"Gondolom, a turistákat akarod leszólítani az utcán."

Igen, pontosan!

"Hát az 5 ker szerintem pont tele van szórva templomokkal, iskolákkal stb. és ha ez nem lenne elég, nagykövetség közelében sem lehet. Fogj egy papírtérképet, jelöld be ezeket az intézményeket, és rajzolj mindegyikhez egy-egy kört. Kívül marad akár egyetlen négyzetméter?!"

Margit szigeten lehet? Vagy valahol a XIII kerületben?

márc. 16. 21:57
 12/33 anonim ***** válasza:

#10 az V. kerületben nem fog kívül maradni semmi, mivel tele van szórva állami épületekkel, iskolákkal, templomokkal.

Egyébként a legnagyobb kockázat nem az lesz, hogy a rendőr igazoltatja, hanem ahol tényleg lófrálnak a turisták és le lehet szólítani őket, ott már fel van osztva a "placc" - már javában dolgozik a konkurencia és azok "menedzsere" nem fog örülni ha nem nekik dolgozó lány áll ki csak úgy strihelni.

márc. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:

"De akkor ez azt jelenti, hogy én jelölhetem ki a leírt feltételek alapján, nem???"

Nem jelölhetsz te ki türelmi zónát, mert ez az önkormányzat jogköre, tötelessége. Viszont ha nem teszik meg, akkor a törvényben leírt szabályokat, kitételeket betartva ott dolgozhatsz. De annak nem lesz türelmi zóna a neve.


"Margit szigeten lehet? Vagy valahol a XIII kerületben?"

Az már nem éppen az V.ker.

Ha azok megfelelnek ezeknek a kitételeknek, akkor ott lehet szerintem, de kérdezz rá az önkormányzat jegyzőjénél, esetleg ügyvédnél.


Ugye, nem várod, hogy én most átböngésszem a térképet, és megmondjam neked, hogy pontosan hol lehet, és melyik a legjobb?

márc. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
S mit akarnál csinálni a Margit Szigeten, leszólítgatni a kutyasétáltatókat, futókat? 😂 Az önkormányzat egyébként meg is tilthatja egyes területeken a strichelést, s gyanítom, hogy majd' minden kerület hozott már erre önkorm. rendeletet - amiben az egész kerületben cakkompakk megtiltotta.
márc. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
Menj csak te is a Szabadkai útra!
márc. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

"Viszont ha nem teszik meg, akkor a törvényben leírt szabályokat, kitételeket betartva ott dolgozhatsz. De annak nem lesz türelmi zóna a neve."

Én most írtam egy emailt az Önkormányzatnak. Hogyha nem jelölnek ki nekem türelmi zónát akkor kijelölhetek saját magamnak területet erre a célra? Mennyi ideje van kijelölni az Önkormányzatnak egy türelmi zónát mire én kijelölhetek magamnak saját területet a munkára ha nem teszik meg, a fentebb említett szabályok alapján? Ha a rendőrség igazoltat akkor mivel fogom tudni bizonyítani, hogy az Önkormányzat nem jelölt ki nekem türelmi zónát és azért vagyok ott, vagy mit kellene mondanom? Ez nekem túlságosan bonyolult.

"Az már nem éppen az V.ker.

Ha azok megfelelnek ezeknek a kitételeknek, akkor ott lehet szerintem, de kérdezz rá az önkormányzat jegyzőjénél, esetleg ügyvédnél."

Ha jól tudom a Margit-sziget sehányadik kerület, 0. vagy ∞. kerület, akkor ez esteben melyik Önkormányzatot kérdezzem vagy mit csináljak? Ügyvédnek elvileg kell fizetni, azt nem akarok.

"Ugye, nem várod, hogy én most átböngésszem a térképet, és megmondjam neked, hogy pontosan hol lehet, és melyik a legjobb?"

Nem tudom, de jó lenne. Nekem ez túl bonyolult. Bár lehet, hogy majd emailben kijelöl nekem az Önkormányzat egy helyet, nagy valószínűséggel. Legalábbis remélem.

"S mit akarnál csinálni a Margit Szigeten, leszólítgatni a kutyasétáltatókat, futókat? 😂"

Hát igen, meg akik arra járnak, főleg turistákat meg mindenféle embereket akiknek van pénzük. Ott sok ember jár, nem?

"Az önkormányzat egyébként meg is tilthatja egyes területeken a strichelést, s gyanítom, hogy majd' minden kerület hozott már erre önkorm. rendeletet - amiben az egész kerületben cakkompakk megtiltotta."

De a Margitsziget egyik kerületbe se tartozik bele én úgy tudom, akkor ott milyen Önkormányzat uralkodik?

"Menj csak te is a Szabadkai útra!"

Az hányadik kerület? Sok ember jár arra?

márc. 18. 15:43
 17/33 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem te vagy a legélesebb penge a fiókban, az már biztos.


Már mondtam, hogy te nem jelölhetsz ki önkényesen semmit, ellenben ha nem határoznak meg türelmi zónát, akkor ott dolgozhatsz, ahol a szabályok nem tiltják. Ha a rendőrnek azt mondod, hogy de én kijelöltem ezt türelmi zónának, mert az önkormányzat nem tette, akkor bevisznek téged hivatalos személy elleni gondatlanságból elkövetett emberölésért, mert halálra röhögteted a rendőrt. :D

Te rajzolgathatod magadnak egy térképen, hogy hol tilos, és oda nem mehetsz, a többi hely ilyen esetben szabad.


Írtál? Jól van. Ha nem hülyeséget írtál, és lehet rá érdemben válaszolni, akkor kapsz rá valami választ valamikor. Arra ne számíts, hogy a választások előtt türelmi zónákkal fognak foglalkozni.


A türelmi zóna azonban nem azt jelenti, hogy az a tied, és kész, hanem azt, hogy prosti terep, akár tízen is lehettek öt méteres "türelmi zónán"

Ha türelmi zónában bérelt helyet szeretnél, akkor bizony az önkormányzatnak területfoglalási díjat kell fizetned, és akkor ha mégis odajönne a konkurencia, akár hívhatod a köztereseket ill. a rendőrséget is.


Ahogy írtam, a türelmi zónákkal most politikai okokból semmiképpen nem foglalkoznak, de ha akarnának, is, akkor is elég hosszadalmas. Először bizottságok tárgyalják meg, ami általában havonta egyszer ül össze, ott tesznek javaslatokat, aztán kerül a képviselőtestület elé, aztán szavaznak

és akkor utána megbízzák a polgármestert, hogy intézkedjen. Ez nem két nap, és vannak fontosabb ügyek is.


Ha a rendőrség igazoltat, akkor a dekoltázsodat tudod mutogatni.

Komolyabbra fordítva, nem tudom, hogy milyen levelet írtál, de ha pl. közérdekü adatigénylést tettél, hogy hol van kijelölve türelmi zóna, és erre azt a választ kapod, hogy a kerületben nincs türelmi zóna, akkor annyi elég lesz. Egyébként is a rendőrnek kell bizonyítani a szabálysértést, nem neked a szabályosságot. De amilyen "együgyű" vagy (bocs), hát nem árt mégis.

A következő, hogy megkérdezed, hogy konkrétan milyen szabályt sértesz meg, miért nem lehet ott, hol van a legközelebbi akármi, amire hivatkozik.


Tehát még egyszer: az önkormányzat nem neked, nem Marcsinak, Julcsinak, és Piroskának jelöl ki egy-egy türelmi zónát, hanem csinál egy pros-tizós utcát. Ha van ilyen, akkor csak ott lehet, azt hiszem.


"Önkormányzat nem jelölt ki nekem türelmi zónát és azért vagyok ott, vagy mit kellene mondanom? Ez nekem túlságosan bonyolult."

Azt látom! :D


"Ha jól tudom a Margit-sziget sehányadik kerület, 0. vagy ∞. kerület, akkor ez esteben melyik Önkormányzatot kérdezzem vagy mit csináljak?"

Fővárosi önkormányzathoz tartozik.


"Ügyvédnek elvileg kell fizetni, azt nem akarok."

Szerintem a kuncsaftok se akarnak a szexért fizetni, te fizetnél nekem természetben, hogy törjem a fejem? Talán egy ügyvéddel is le tudod pacsizni.


"Nem tudom, de jó lenne. Nekem ez túl bonyolult."

Nem csak ez... de hát nem az eszedért leszel te népszerű az biztos.


"De a Margitsziget egyik kerületbe se tartozik bele én úgy tudom, akkor ott milyen Önkormányzat uralkodik?"

Fővárosi önkormányzat, de ezt már írtam, vagy azt gondoltad, hogy nem Budapest közigazgatási területén van. Érdekességként leírom, hogy 2013. július 20-ig Budapest XIII. kerületéhez tartozott, de az irányítószáma 1007.


Az hányadik kerület? Sok ember jár arra?

Barátod a Google!


Az egyébként úgy megvan mellesleg, hogy a pro-stizás nem csak úgy van, hogy kimész strichelni, és a rendőrnek azt mondod, hogy türelmi zóna, és, akkor kész, hanem rendszeresen egészségügyi vizsgálatokat kell készíteni, amiről igazolást kapsz, és azt is simán kérheti, hogy rendelkezel-e vele. Na meg a másik fele, hogy hogyan adózól, mert azért ez is akóköteles szolgáltatás. :) Egyéni vállalkozó leszel?


Meg mit tudom én, még milyen feltételek vannak. Ja, és igen, ahogy írták, ha csak úgy kiállsz valahova, ne csodálkozz, ha ellátják a bajodat a kolleganők, ill. a környék stri-cije, én már láttam csajt, aki így próbálkozott, aztán figyelmeztetésképpen levágták a haját félig kopaszra elég csúnyán. Ez egy elég jó módszer, hogy kivonjanak a forgalomból, de van ennél durvább módszerük is. De azon se kell meglepődni, ha elveszik a pénzed, és még azért is megvernek, mert méltatlankodsz. Esetleg fizethetsz nekik te is védelmipénzt, aztán azon kapod magad, hogy alaposan megvernek, ha nem tejelsz eleget, és már nekik dolgozol, nem magadnak.


Amúgy milyen nyelven beszélsz? Autóba se túl jó beszállni, mert nem tudod, hogy végül hova visz, és egyszer csak azon kapod magad, hogy valahol külföldön vagy szexrabszolganő, és egy fillért se kapsz, cserébe viszont dolgoztatnak keményen, vagy pépé vernek, és se irat, se telefon, a nagykövetség meg "túl bonyolult", mint bármilyen más segítségkérés is.


Azért ez egy eléggé veszélyes szakma, pont nem rég öltek meg egy prostit itt, Magyarországon. Gondolom, ő is csak egy jobb életre vágyott.


És nem is egy nyugdíjas állás.

márc. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
Az ölelés és a plátói szerelem egyébként hogy jött kulcsszónak? Főleg a plátói szerelmet nem értem.
márc. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
#18 a k.rvák annak örülnének a legjobba, a kucsaft csak plátói szeret, de közben tejeljen mint a katonatiszt 😂
márc. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

A lila lámpa se világos, szerintem te a piroslámpás kifejezést kerested. Piroslámpás negyed van pl. Amszterdamban, de vannak piroslámpás ház is. Annak idején erről Máté Péter is énekelt:

https://www.youtube.com/watch?v=SNMPoDRSzMs


Ja, a csajszit, akiről beszéltem, nem csak úgy szépen megnyírták félig kopaszra, hanem az olyan tépős volt, és egy kis verést is kapott.


Szerintem te ezt nem gondoltad át teljesen, ha ennyi alapismeret nélkül vágnál bele ilyen dolgokba.

márc. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!