Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lakásom tulajdonjogának...

Lakásom tulajdonjogának megosztása párommal hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok

1/1-es tulajdonos vagyok, páromnak szeretném “adni” a felét, hogy ő is tulajdonos legyen. Nem vagyunk még házasok.


Ezért kellene fizetni? Nem történik adás vétel, csak meg szeretném osztani vele. Olvastam hogy ajándékozás esetében van illeték ami az ingatlan 9%-a de itt mi lenne ebben az esetben, mert nem az egész ingatlant ruházom át.


Mi lenne akkor, ha házasságkötés után történne ez meg? Más vonatkozik házastársakra?


Köszönöm előre is.



márc. 26. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

De miért is lenne az neked jó, ha a barátnődnek adnád a lakás felét? Így is nagyon jól el tud benne lakni veled, mint szivességi lakáshasználó, nem kell ehhez tulajdonosnak lenni. Ha arról van szó, hogy a tulajdonosi jogokat gyakorolja pl. közgyűlésen, akkor adhatsz erre neki meghatalmazást.

Viszont ha szétmentek, akkor nem fogja visszaadni, és megy majd a balhé, hogy ki költözzön el, hova költözzön, ill. hogy eladjátok, hogy mindenki a pénzéhez jusson, és akkor ott leszel lakás nélkül.


Oké, mergértem, hogy azt akarod, hogy szeressen, de nem ettől fog szeretni, ennek csak kihasználás szaga van.


Haszonélvezeti jogot meg pláne ne adj neki, mert akkor amíg él, nem mehetsz vissza a lakásba.


Eleve ha úgy adódik, hogy el akarod cserélni hogy egy másikba költözzetek, akkor annál egyszerűbb lesz a dolog, papírmunka. Bejelentkezni így is be tud, szóval tényleg nem értem, hogy mi értelme annak, hogy neki add a lakás felét.


Amúgy igen, ajándékozási szerződéssel, lehetne, de nagyon tökön szúrnád magad vele.

márc. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
És két hónap múlva azért irkálnál, hogy hogy tudod visszacsinálni. :(
márc. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ajándékozásnál is kell illetéket fizetni.

De ajánlott festéket venni és a szobák közepén felfesteni a választóvonalat: az a fele a tied, ez az enyém... 😆

Csak hogy szakításkor (váláskor) egyértelmű legyen ki mit használhat..

márc. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos és roppant relevans válaszokat. Nem az erdekelt hogy ki szerint jó ötlet ez 😊 tökön szurni meg nehezen tudnám magam, tekintve hogy nő vagyok.
márc. 26. 20:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Esetleg célszerű lenne, ha elmondanád, hogy mi motivál téged arra, hogy neki ajándékozd a lakásod 50%-át. Talán ha megírnád, hogy mit akarsz elérni, akkor lehet, hogy tudnánk számodra előnyösebb jogi megoldást ajánlani hogy az megvalósuljon, de kétlem, hogy ez az lenne.


De persze ha fejjel a falnak akarsz menni, távol állon tőlünk, hogy megakadályozzunk benne, főleg, ha még mi lennénk miatta a hülyék a szemedben.

márc. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!