Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet abból bajom, ha egy...

Lehet abból bajom, ha egy interneten megtalálható fotót megosztottam egy közösségi oldalon egy olyan személyről, aki nem szeretné felvállalni az arcát?

Figyelt kérdés
Egy erotikus tartalmakat gyártó hölgyről van szó (valahol amerikában), de egyik videóján sem látszik az arca. Ha megosztanám a képet, lehetne komolyabb bajom belőle?

ápr. 1. 17:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
IGEN; jó eséllyel sok ezer (vagy még egy-két nagyságrenddel magasabb) dolláros büntetés szakad a nyakadba
ápr. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A személyes adattal (mint amilyen a képmás is) való visszaélés nem egy dícsérendő dolog.
ápr. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Remélem
ápr. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyok nyomorék, de mi ilyenkor a folyamat? Beperel a tengerentúlról?
ápr. 1. 19:27
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

4.

Mivel nemzetközi bűnüldözés van így igen, valószínű!

ápr. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
És hogy nyomoznak le? IP-cím? Mert ha valaki kamu adatokat adna meg a közösségi oldalára, nem tudnának mit tenni.
ápr. 1. 19:54
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Ip cím, de nem tudom hallottál e már elektronikus ujjlenyomatról például!
ápr. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%
Az IP cím alapján a hatóságok vissza tudnak keresni a szolgáltatói adatok alapján, függetlenül attól, milyen adatokat adtál meg.
ápr. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szerencse, hogy már nem aktuális. Kis hülyegyerek voltam, amikor ilyet tettem, de mivel semmi nem érkezett, gondolom megúsztam. 1-2 héten belül kapnom kellene valamit, de már hosszú évek teltek el, szóval megúsztam. Azóta szégyellem... De akkor itt is az érvényesülne, mint a filmek/sorozatok jogaival, hogy nézni szabad, de ha fent is van a neten, továbbosztani nem?
ápr. 1. 20:41
 10/14 anonim ***** válasza:
59%
Még más volt a jog évekkel ezelőtt, ma nem lehet megtenni .
ápr. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!