Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a párom büntetett előéletű,...

Ha a párom büntetett előéletű, akkor melyik külföldi országokba nem utazhatunk?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy van elévülési idő, ez az ő esetében 5 év elvileg, onnantól akkor az utazás is korlátlan lesz? Illetve az EU-n belüli utazásoknál nézik ezt egyáltalán?

ápr. 1. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A vízumkötelesekbe biztos nehezebben vagy egyáltalán nem.

Sima határátlépésnél a határőr csak akkor foglalkozik ilyenekkel ha külön jelzést kap a hatóságoktól mert éppenséggel figyelik.

ápr. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 árokpart ***** válasza:
25%
1-es Akkor ennyiből Magyarország jelentős része nem utazhatna külföldre. Ne vicceljél már. Akit köröznek csak az nem utazhat vagy akinek bevonták az útlevelét, vagy más okokból erre vonatkozóan bírói tiltása van. PL. Bűnügyi felügyelett alatt áll, házo őrizetben, reintegrációs őrizetben van, szabadlábon védekezik, de bírói tiltás van a külföldre utazás szempontjából és sorolhatnám. Mindenki más utazhat egy demokratikus országban.
ápr. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Te most miről beszélsz?

Írtam én valahol, hogy nem utazhat?

Saját tapasztalat alapján válaszoltam és hidd el ha büntetve voltál akkor Amerikába vagy Izraelbe tuti hogy nem engednek be.

Olvasd el még egyszer az első válaszomat.

ápr. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
USA az egyetlen olyan ország, ahol normális átvilágítás van. Oda nem biztos. Azon kívül akárhová.
ápr. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pl. az USA-ba 90 napos turista tartózkodáshoz elég érvényes ESTA (Electronic System for Travel Authorization) jóváhagyás.

Ennél nem akadály kisebb bűncselekmény, büntetett előélet hatálya alatt állás.


“ Előfordult, hogy letartóztatták vagy elítélték olyan bűncselekményért, amely komoly vagyoni kárt, vagy személy vagy kormányzati hatóság elleni súlyos sérülést okozott?

Igen Nem

* C) Megsértett valaha illegális kábítószerek birtoklásával, használatával vagy terjesztésével kapcsolatos bármilyen törvényt?

Igen Nem

* D) Tervez részt venni vagy részt vett-e valaha terrortevékenységekben, kémkedésben, szabotázsakciókban vagy népirtásban?”


[link]

ápr. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Utolsó én is pont tettem fel az usa miatt kérdést. 21-22 éve volt egy felfüggesztettem verekedésből fakadóan 17 évesen. Persze a válaszolók lehurrogtak hogy nem mehetek. De egyszerűen nem akarom elhinni, hogy csak szentek, papok, és ferencesek mennek usába.
ápr. 3. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Felfüggesztett után lehet menni usába, estára ne írjátok rá, vízum kérelemnél meg nem kell mondani. Én sem mondtam, 2013-ban voltam vegasban ufc-n, kb 20 országból jöttek, mind köztörvényes fazon volt. Nem foglalkozott azokkal a kutya sem, ahogy velem sem. Szintén verekedésből volt 2008-ban felfüggesztettem.
ápr. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!