Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha eladom a lakásomat amibe...

Ha eladom a lakásomat amibe egy nem ott lakó rokonomnak haszonélvezeti joga van akkor kap értesítést a tulajdonosváltásról?

Figyelt kérdés

ápr. 4. 07:01
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Nem. Fura módon a tulajdoni lap változásokról nem értesítik a tulajdonosokat és a haszonélvezőket sem. Pl. nekem mezőgazdasági területre vezetékjogot jegyzett be az EON évekkel ezelőtt, nem jelezte semmilyen módon csak most derült ki mikor megnéztem a friss tulajdoni lapomat.
ápr. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10%
Nem tudod az ő hozzájárulása nélkül eladni. A tulajdonosváltás sokkal jelentősebb dolog, mint egy vezetékjog. Ebbe van beleszólása a haszonélvezőnek.
ápr. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

"Nem tudod az ő hozzájárulása nélkül eladni."


???

Én pont most adtam el a tulajdonjogomat, amin egy haszonélvezettel terhelt,a kutya nem kérdezte meg a haszonélvezőt hogy megengedi-e :D

ápr. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

2-es: a haszonélvezönek NEM KELL beleegyeznie az eladásba - ehhez semmi köze - és nem is kell értesíteni erröl.

Viszont a haszonélevezeti jog az eladás után is megmarad változatlanul, tehát számára semmi sem változik, ugynaúgy övé a rendelkezési jog az ingantlan használata felett.

ápr. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A haszonelvezonek pont abba nincs beleszolasa, hogy eladod-e az ingatlant. De a haszonlevezete megmarad a tulajdonosvaltas eseten is.
ápr. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudod az ő hozzájárulása nélkül eladni."


Már mér ne tudná eladni? nem kell a hozzájárulása.

ápr. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
44%
El lehet adni a beleegyezése nélkül, de nem értek azzal egyet, hogy erről nem értesítik. Szerintem jó lenne, ha a haszonélvezőnek elővásárlási joga lenne, ha vétójoga stb. nem is. Aztán hogy ezzel akar-e, tud-e élni, egy másik kérdés.
ápr. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak, ha találsz olyan hülyét aki megveszi haszonélvezeti joggal bejegyezve.A haszonélvezetteről csak az"élvezője" mondhat le.Az élvezeti jog továbbra is rajtamarad az uj tulajnosnál is.
ápr. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy miért szavaztátok le azt, hogy szerintem jó lenne, ha a haszonélvezőnek elővásárlási joga lenne. Tudom, úgyse kapok rá választ, meg nem is dőlök a kardomba a lepontozás miatt, de szerintem egy érdekes jogi hiányosság.
ápr. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!