Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fel kell vennem a kapcsolatot...

Fel kell vennem a kapcsolatot a károsulttal, vagy ennyivel megúsztam?

Figyelt kérdés
Neki mentem egy kocsinak, amikor kiálltam parkoláskor. Szabálysértési eljárás indult ellenem, illetve megbírságoltak. Viszont a kocsinak nem én vagyok az üzembentartója, én nem is tudnám a kárt neki kifizetni

ápr. 20. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Nyilván fel kell venned vele a kapcsolatot. Persze ha nem teszed, akkor ő feljelentést tesz, és akkor is egy-kettőre kiderül, hogy te voltál, csak rosszabb helyzetben lennél.


Kérdés az, hogy milyen biztosítás van a kocsin, simán lehet, hogy a kötelező fedezi a kárt, de ha rád nem érényes, akkor bizony neked kell perkálni. És inkább jobb, ha összekaparod akár a föld alól is, akár kölcsönt veszel fel, vagy akármi, és megpróbálsz peren kívül megegyezni, mert ha sokáig szarakodsz, akkor még a perköltséget is neked kell fizetni.

ápr. 21. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De pont ez az, hogy már feljelentett, én megkaptam a szabálysértési bírságot, de nekem nincs pénzem kifizetni. Ilyenkor nem az üzembentartó költsége?
ápr. 21. 01:17
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem, mert te voltál a hibás.

Van objektív felelősség, de az más, pl. ha gyorshajtás van, és nem tudják bizonyítani, hogy ki volt a gyorshajtó, és a tulaj nem hajlandó elárulni, tehát akkor is ki kell fizetnie valakinek a büntit.


De tegyük fel, hogy az üzemben tartón vasalják be az általad okozott kárt. Szerinted az lenyeli, és nem fog perelni téged kártérítésért?


Amúgy ilyenkor van az, hogy akárhonnan, de össze kell kaparni, ha kell vegyél fel hitelt a lakásordra stb. És mindenek előtt ha nem tudsz vezetni, hát ne vezess!


Vállalj plusz munkát, stb. Hidd el, hogy jobban jársz, ha együttműködsz, és még most is megpróbálsz peren kívüli megegyezést kezdeményezni, mert különben a perköltséget is fizetheted.


Mennyi kb. a kár?

ápr. 21. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyi, de nem fogok hitelt felvenni
ápr. 21. 01:33
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát akkor majd árvereznek... nekem mindegy.


Ja és ha gyorsan más nevére iratod a cuccaidat, hát fedezet megvonás vagy ehhez hasonló bűncselekmény miatt simán börtönbe raknak. És akkor a két hónap jogsihiány lesz a legkisebb bajod.


Amúgy nyilván a kölcsönkapott autó tulajdonosának okozott kárt is meg kell térítened, ugye vágod azt is?!

ápr. 21. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

[link]


Hálisten ezek nem az én felelősségem...

ápr. 21. 01:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindenesetre nagyon szurkolok, hogy az ilyen gerincteleneket minél súlyosabban büntessék meg. Miért, szerinted az az igazságos, hogy a te hibádért más fizesse meg a kárt, és még a két hónap "vezetéstől eltiltástól" rinyálsz, hogy igazságtalan?!

Rohadtul el kéne szégyelned magad, ha eddig még erre nem jöttél rá magadtól.

ápr. 21. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan a biztosító fizet, de a kocsi tulaja beperelhet téged, hiszen a te hibádból növekszik neki a biztosítási díj


A te helyedben megtéríteném a kocsi tulajdonosoknak a bonus/malus változás miatti többlet díjat


Ez lenne a korrekt eljárás

ápr. 21. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!