Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nem akar kiköltözni,mit...

Ha nem akar kiköltözni,mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Apukám meghalt 2022 novemberében. Az élettársa 32 éves,haverom és én által ismerték meg egymást.12 évet éltek együtt,nem bejegyzett élettársi viszonyban. Apukám halála után én örököltem a lakást a hugommal.A halál után másfél év alatt,nem keresett munkát és nem takaritott a lakásban. Most hogy én örököltem hugommal én vagyok az új tulajdonos. Kivül belül ki takarittatom és ingattlanos jön ki képeket csinálni. Rá szoltam hogy 2 hónapja van elhagyni a lakást mert el kezdjük árulni.

Kijelentette hogy ö nem megy sehova,amig el nem lesz adva, nincs pénze,nem tud hova menni stb. Csak le lakta a lakást és dolgozni sem dolgozik. Erélyesen rászoltam h én vagyok az új tulaj és megkérem hogy koltozzon el.

Ö ide van bejelentve és nem megy el,erre hivatkozik.

Mit lehet tenni?

Én mint örökös,új tulajdonos, kirakhatom? Ergo én vagyok a lakás tulajdonosa mostmár.



ápr. 21. 10:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%
Zarat cserelsz, amikor nincs otthon. A cuccaiert erte johet vagy kibaszod az ajto ele.
ápr. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Legelso lepesben menj be az okmanyirodaba es szuntesd meg a lakcimkartyajat.
ápr. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Legrosszabb esetben pedig kerhetsz tole alberletet.
ápr. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
15%

Hú ez hosszú procedúra lesz!

Ha csak őt nem tudod rávenni valahogy a költözésre, akkor nem nagyon kerülheted el a pereskedést.

Mivel bejelentett a lakásban, azért az ingatlant lakottan örökölted, és így csak lakottan adhatod el, ha lesz valaki, aki megveszi.

Ehhez értő jogász bevonását sem hiszem, hogy elkerülheted, ami kiadást fog jelenteni.

ápr. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Igen, lakottan orokoltem, es nem hajlando elmenni. Azert akarom hogy elmenjen mert csak le lakja a lakást, szelektalunk mi az ami kell mi az ami szemét hogy ingattalon kitudjon jonni. Nem hajlando kidobni sok mindent mert kell neki és ott lakik.
ápr. 21. 10:39
 6/24 anonim ***** válasza:
3%

Értem a problémádat, de ...


Nem dobhatod ki az utcára, ha ő nem akar elmenni.

Nem kényszerítheted arra, hogy kidobjon bármit is, ha az kell neki.

Egyet tehetsz - szerintem-, hogy tulajdonosként lakbért kérsz tőle. Ha nem fizet, akkor felszólítások sora után felhívod a lakás elhagyására.Ekkor, ha nem megy el, akkor mehetsz bíróságra.

Ha fizeti a lakbért több-kevesebb rendszerességgel, akkor marad a lakásban.

ápr. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

#6

Az elfelejtettem, hogy bérleti szerződést kell kötnötök, és abban szerepelhetnek olyan szabályok, amiket be kell tartania.

ápr. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
97%
Már hogyne lehetne kidobni. Tulajdonosváltás történt. Innentől tökmindegy, hogy az előző tulaj kit és milyen jogon jelentett be a házába. Ki kell rakni a cuccait, zárcsere, és be kell jelenteni kormányablakban, hogy töröljék a lakcímét. Nem jogosult arra a címre bejelentve lenni.
ápr. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
95%
Simán hívhatsz rendőrt is.Kicsit erőszakosabb is lehetsz zárcsere és kirakod tényleg a cuccát.
ápr. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Mivel nincs munkahelye, nem tud lakbért sem fizetni. Ha nem rakhatom ki a lakasbol, meg kell varom amig eladjuk a lakast, utana koltozik ahova akar..
ápr. 21. 11:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!