Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon is elítélnék még?

Magyarországon is elítélnék még?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy van egy magyar állampolgár, külföldön lakik és ott elkövet valamit. Börtönbe kerül, pár év múlva kiengedik, majd hazaköltözik. Magyarországon ugyanezért a tettért még felelősségre lehet vonni? Ugye hiába külföldön követte el, mivel állampolgár, így a magyar jogszabályok is vonatkoznak rá, itthon pedig úgymond még nem büntették meg.
ápr. 22. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

Abszolút ország és eset függő.

Ha nem Magyarország területén történt és semmilyen formában nem köthető a magyar állam jogilag az esethez, csak abban a tekintetben, hogy az elkövető magyar állampolgár, akkor nem kéne eljárást indítaniuk szerintem.

ápr. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
ugyanazon buncselekmenyert ketszer nem itelhetnek el szerintem
ápr. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha leülte a büntetést, akkor elvileg itthon már nem kell leülnie, de gondolom priusza lesz azért.

Ha külföldön követ el valaki valamit, akkor az adott ország joga érvényes rá a büntetési tételeknél is. Ezért van az, hogy (úgy tudom), ahol mondjuk a saját országában komolyabb büntetési tétel lenne ugyanazért (pl. halál), akkor nem engedik kiadatni.

ápr. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 bazaltkaroly ***** válasza:
Ahogy a kettes mondjam egy bűnért kétszer nem ítélhetnek el. Rögzítve lesz, hogy az illető már megbűnhődött, így nem fog történni semmi. EU országon kívül meg amúgy is ritka, hogy "átér" a törvény. Ehhez nemzetközi bűnt kell elkövetni, ami már egy felsőbb szint.
ápr. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!