Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek ebben az ügyben?...

Mit tehetek ebben az ügyben? (végrehajtás)

Figyelt kérdés

Néhány hónapja elhunyt édesapám. Nem sok dolgot örököltem, egy húsz éves kocsit és kb. egymillió forint értékű prémium állampapírt.


Emellett rengeteg adóssága volt, a tizenöt-húszmilliót karcolja. Nemrég kaptam a bíróságtól egy papírt, hogy egy végrehajtási ügyben én vagyok a jogutód és az örökségem erejéig én felelek a tartozásért. A végrehajtó el is kezdte vonni a fizetésem 1/3 részét.


Ez rendben is van, de a végrehajtó honnan tudja, mennyit ér az örökségem? Ha ismeri az értékét, akkor annak elérésekor automatikusan befejezi az eljárást? Ha nem, akkor mit tudok csinálni?


ápr. 22. 19:18
 1/5 A kérdező kommentje:
Tehát nekem kell itt valamit csinálni most?
ápr. 22. 19:18
 2/5 anonim ***** válasza:
30%
Ha lemondasz az örökségről, akkor nem kell helyt állnod édesapád tartozásáért.
ápr. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
2: Erről már lekésett a posztja alapján.
ápr. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, amikor volt hagyatéki eljárás akkor azon meghatározták a hagyaték értékét is.

Amúgy itt valami nincs rendben, mert adósság esetén a hagyatékból először a tartozásokat kellett volna kiegyenlíteni és csak ami marad azt örökölhetted volna. A hagyatéki tárgyalásra a hitelezők követeléseit is be kellett volna nyújtani. Akkor te pontosan tudnád mennyi tartozása volt és kinek és eleve nem is kérted volna az örökséget, hiszen valójában nem örökölnél semmit.

Szóval mi történt valójában? Mert nem lehet a jövedelmedből bírósági végzés nélkül letiltani és levonni pénzt.

ápr. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A bíróság végzésében benne kell lennie, hogy mekkora összegről szól a végrehajtás. A hagyatéki eljárás közjegyzőjét utasíthatták adatszolgáltatásra, innen tudják, hogy mekkora az örökséged.
ápr. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!