Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Agresszív házvédelem. Lehet így?

Agresszív házvédelem. Lehet így?

Figyelt kérdés

A környéken az utóbbi években megnőttek a betörések száma. Mivel a munkám nagy részében utazok, és napokig nem vagyok otthon, ezért a házam védtelen, és már másztak be az udvaromba. Felmerült benne, hogy valamilyen védelmet helyezek fel, amit tényleg megéreznek a betörők.

felmerült, hogy szögesdrótot teszek a kerítésem tetejére, de a szomszédét is szétvágták, amikor betörtek hozzá. Egyik ismerősöm azt mondta, hogy elektromosat ne tegyek fel, illetve semmi hasonló veszélyes csapdát, mert én ütöm meg a sarkam, még akkor is ha kiírom a kapura.

Kitaláltam valamit. Van egy vezeték a bejárati ajtóm felett. Mi lenne ha annak a kábelét lelógatnám, úgy hogy az technikai hibának látszódjon, de és beélesíteném, amikor elmegyek itthonról. Más nem jár hozzám, főleg amikor utazom, így nem lenne veszélyes senkire. Azonban ha bejön a betörő, akkor megcsapná a villany. Ez esetben védekezhetnék azzal, hogy amíg dolgoztam leszakadt a vezeték, és mivel nem voltam otthon nem tudtam megjavítani, ezért ez csak egy szerencsétlen baleset volt.

Van ebben valamilyen buktató, amit a nyakamba varrhatnak?

A logikám az, hogy mivel nem voltam ott, és nem szándékosan lehelyezett csapda volt, ezért nem vádolhatnak gyilkossággal, illetve gondatlanságból elkövetett emberölésnek sem nevezhető, mert tudtomon kívül esett le a kábel, és jogtalanul tartózkodtak a birtokom, nem én hívtam oda őket.



ápr. 23. 09:26
1 2
 11/18 bazaltkaroly ***** válasza:

#10 Most hogy mondod, erre emlékszem. A végén a bácsinak enyhítették az ügyét, de hosszú évekig tartott az ügy. Ami nekem eszembe jutott az a fagyállós boros sztori.


Nem akarom azt mondani, hogy minden betörő és tolvaj halljon meg, szerintem drasztikus megoldás lenne, amit jobb elkerülni, de azért az ilyen esetek nincsenek jó hatással a bűnözői társadalomra. Ha én betörő lennék, egy ilyen hír után csak bátrabban indulnék neki a munkának, mert tudnám, hogy védve vagyok. Igazából a rendőri védelmet kellene felturbózni, mert az egész abból indul ki, hogy az ember hiába jelenti, sosem jut sehová, illetve a betörő tudja, hogy kicsi az esély a lebukásra. Szomorú, hogy itt járunk.

ápr. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
77%
Igen, emlékszem én is arra az esetre, elég felháborító volt. Bácsi próbálta védeni a növényeit, a betörő cigányokat agyonb*szta az áram, bácsi meg ment a börtönbe. Baszki, hát minek másztak be lopni? Nem kell betörni és nincs baj. A fagyállós gazda esete is eléggé kiverte a biztosítékot.
ápr. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Justinianus ***** válasza:
100%

„Lehet így?” Igen, amennyiben mielőbb sittre szeretnél kerülni, akkor ez annak egy könnyű és gyors módja.

Bár – ha már felhozták – az uborkás és a fagyállós gazda is olcsón megúszta, mert vastagon bűncselekményt követtek el. Az élet kioltására alkalmas eszköz valószínűleg sehol a világon nem fog jogos védelemnek számítani, az értelmes ember tudja miért, másnak meg felesleges magyarázni.

A lelógatott vezeték eléggé ostoba, vagy inkább gyermeteg ötlet.

ápr. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, arról egy rendőrségi szakértő első pillanatra megállapítja, hogy nem tegnap szakadt le, hanem a réz oxidációja alapján már egy éve úgy van.

Aktív védelmet lehet persze alkalmazni, még olyat is, ami sérülést okoz. De feltételei vannak, a Btk. 21. §-ban leírva, ezt hívják megelőző jogos védelemnek:

"Nem büntetendő annak a cselekménye, aki a saját, illetve a mások személye vagy javai elleni jogtalan támadás megelőzése céljából telepített, az élet kioltására nem alkalmas védelmi eszközzel a jogtalan támadónak sérelmet okoz, feltéve, hogy a védekező mindent megtett, ami az adott helyzetben elvárható annak érdekében, hogy az általa telepített védelmi eszköz ne okozzon sérelmet."

Tehát ha a kerítéseden belül - második kerítésként - kiteszel egy lovaknak való villanypásztort, a legnagyobbra tekerve, és mindenhová kiírod, hogy vigyázz, 230 Volt, akkor ez egyrészt nem okoz halált, másrészt meg aki megfogja, az nem szeretné megint megfogni.

Nyilván persze ezt is el lehet vágni, de mindenképpen van visszatartó ereje. A kisstílű besurranó lopásból élő cigányok közt kevés ért a villanyáramhoz.

A belső területekre meg mozgásérzékelős riasztó, ami visít. Néhány tízezerből megvan. Ha vannak szomszédaid. (A betörő nem tudja, hogy ők nem mernek előbújni...)

ápr. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

#13 Elkeseredett ötlet volt inkább. A szomszédnak is ellopták a nem olcsó fűnyíróját, és azóta sem kapott még egy tescós kupont sem.


#14 Ez jó ötlet. Lehet egyeztetek egy ügyvéddel, és kiépítem. Riasztót már intéztem, csak várnom kell még felszerelik a jövőhétig.


Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

ápr. 24. 09:41
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Amit eddig leírtál azert börtönben kötsz ki! Kamera kell ami jelez ha mozgást észlel!Ilyenek a Tapo kamerák!Ha jelez nézd meg és szolj a rendőrségnek hogy nálad betörés van!
ápr. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Kamerázni es beriasztózni szokták a házakat
máj. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
#17 Köszönöm. Azóta megcsinálták egyébként a kamerarendszert. Nagyon jó, mert távolról, telefonnal is meg tudom nézi, hogy mi folyik odabent. Illetve a riasztó is fel lett szerelve. Ki is ragasztottam a kapura, hogy kamerafelvétel indul, és a riasztó a rendőrségre van bekötve. Azóta nem volt még betörés.
máj. 13. 09:29
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!