Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek ez jó törvény lenne?

Szerintetek ez jó törvény lenne?

Figyelt kérdés
gondolom hallottatok az iskolai szurkálásról a napokban.... én az egész jogrendel nem értek eggyet... azt kellene büntetni aki baszogatta a másikat ... példa: én baszogatok valakit.. az a másik leszur engem.. és a rendörség ennek ellenére engem baszna meg és jelentene fel, mert én baszogattam a másikat... szerintem ennek igy kellene működnie mivel ha én nem csesztetem a másikat akkor a szurkálás nem történik meg.. viszont ha akkor szurkálna meg a valaki ha nem baszogatom, akkor a szurkálót büntetik meg. nem tudom mennyire értelmes ez nektek. de én igy gondolom ez tökéletes lenne.. tehát van valami ereje jogilag

máj. 1. 01:29
1 2 3
 11/28 anonim válasza:
63%

Kérdező!

Az törvénytervezeted egy baromság. Nem szeretnék ilyan országban élni ahol az általad kitalált törvény lenne bevezetve.

máj. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
81%

Nem lenne jó törvèny.

Viszont a tanàri kart, akik ölbe tett kèzzel figyeltèk a bullyingot azt alapisan elővennèm. A rossz családj helyzet is sokat nyom a latban. De az ideje nagy részèt (Magyarorszàgon kötelezően) iskolàban tölti a gyerek. Akkor ott figyeljenek rá a testi-lelki jólètére. Nem gyerekmegőrzőnek kène használni.

máj. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
78%
12 akkor ugye a szülőket is jelentsék fel egyúttal?
máj. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
82%

Baromság.

Tényleg tenni kell valamit az iskolai piszkálódás ellen, viszont az, hogy piszkálnak nem lehet mentség arra, hogy megszúrsz valakit.

máj. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
15%

Nem olvastam a kommenteket.

De elég idióta feltetelezésed van.

Ha csesztették is. Oké. Az a megoldás, hogy leszúrom a másikat?!

Ép eszű ember nem szurkálódik. Csesztetés hatására sem.

Ép eszű ember iskolát vált, pszichológushoz jár, segítséget kér.

Nemár a csesztető legyen a hibás, mert a szurkáló ideggyenge.

Aláírom, a csesztetés sem szép dolog, sőt. De a szóbeli bántalmazás nem arányos egy késhasználattal....

máj. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
71%

"De a szóbeli bántalmazás nem arányos egy késhasználattal.."

Nem, tényleg?

Akkor sem, ha a bántalmazás hatására nem szurkál, hanem öngyilkos lesz a bullying áldozata?

Mert ez a gyakoribb, nem az, hogy visszatámad.

"Ideggyenge volt" - elintéznéd ennyivel, ha a te gyerekedet bántalmazták?

Nem, a legtöbb esetben NEM veszi észre a család. A legjobb család sem. Pont ezért veszélyes a "kis" szóbeli bántalmazás.

máj. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
0%

Alapvető különbség van a két dolog között.

Az egyik mentális, a másik testi tettlegesség. Az egyiknek (késelés) biztos vannak testi nyomai, tünetei, azt letagadni, megmásítani, elmismásolni nem lehet. Míg a mentális bántalmazásnál nagyon sok múlik a két fél hozzáállásán. Ahogy itt is írták egy fura nézést is félreérthet a másik, ami nem jogosíthat fel arra, hogy másban testi kárt okozzák, nem lehet egyértelműen lefektetni jogszabályban, hogy sandán sem nézhetsz másokra... Azt le lehet, hogy nem szúrhatod meg.

Egyébként abban egyetértek, hogy sürgősen tenni kell valamit az iskolai mentális bántalmazások ellen és ebben nem csak az áldozat felismerése és segítése kéne hogy cél legyen, hanem a bántalmazót is kezelésbe kellene venni. De amit írsz, az hülyeség.

máj. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
40%

16!

Nem, rohadtul nem arányos. Ennyi erővel Pistikének azt mondom, hogy csunya a pólója, ezért Pistikébek joga van megütni? Ugyan az....

Arányosság elve. Úgy hivják.

máj. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
10.. nyilván nyomozás indulna és ha vannak szemtanúk akkor azokat kikérdezik
máj. 1. 11:26
 20/28 anonim ***** válasza:
0%

Késelnek a c..gányok és a rendőrség a pártjukat fogja. Ez így van.


Ki kell paterolni az agresszív fajtáját Szibériába. (Az is ősi magyar föld amúgy. Magna Hungária)

máj. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!