Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha gyermekotthonba kerülök...

Ha gyermekotthonba kerülök akkor a "szüleim" neve továbbra is az anyakönyvi kivonatomban lesz?

Figyelt kérdés
Ha a gyámhivatal bántalmazás miatt kiemel a "családból" és egy nevelőintézetbe/gyermekotthonba kerülök akkor a születési anyakönyvi kivonatomba a gyermekotthon neve kerül mint örökbefogadók/"szülők", vagy pedig továbbra is a régi "szüleim" neve lesz ott? Jogosult vagyok egy másik állampolgárságra a születési anyakönyvi kivonatom alapján és nem akarok attól az állampolgárságtól elesni. Fel akarom venni azt az állampolgárságot miután betöltöttem a 18. életévemet. Ha gyermekotthonba kerülök és a születési anyakönyvi kivonatom nem változik emiatt de valaki örökbe akar fogadni engem a gyermekotthonból akkor azt én visszautasíthatom és az én beleegyezésem is kell az örökbefogadáshoz és dönthetek úgy, hogy az intézetben maradok? 17 éves vagyok.

máj. 7. 02:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Csak a hivatalban a gondozóként az intézet fog szerepelni. A tény tény, ők a szülő apád, anyád, a személyi azonosságodhoz hozzátartoznak.


Ha bűnözők, 18 éves korodban kérheted a névváltoztatást. De az után is, ahol kérik, a születési nevedet meg kell adnod.

máj. 7. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

17 évesen már nem akar téged örökbe fogadni senki. Ha akarna , de te nem akarod, megvan a jogod a döntésre.


Pl. Váláskor vita esetén a gyerek 14 éves korától

már dönthet, melyiknél akar maradni.

máj. 7. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ahogy betöltöd a 18-at, s dolgozol, kérheted a szülődre hivatkozva az állampolgárságot, de csak abba az országba, ahol a törvény erre módot ad.
máj. 7. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"Igen.

Csak a hivatalban a gondozóként az intézet fog szerepelni. A tény tény, ők a szülő apád, anyád, a személyi azonosságodhoz hozzátartoznak."

"Ahogy betöltöd a 18-at, s dolgozol, kérheted a szülődre hivatkozva az állampolgárságot, de csak abba az országba, ahol a törvény erre módot ad."

Most mivan???? Nem lehet egyértelműen fogalmazni????? Másik állampolgársága van az apának, ez bele van írva az anyakönyvi kivonatomba most jelenleg! Ha én most nevelőintézetbe kerülök akkor elesek attól az állampolgárságtól amit fel akarok venni mert kitörlik az apa nevét a születési anyakönyvi kivonatból és a nevelőintézet nevét írják bele??? Kérhetem, hogy ezt ne tegyék meg??? Olyat lehet???

máj. 7. 07:42
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor kerül ki az apa neve a születési kivonatodból ha a bíróságon kiderül, például vérségi vizsgálattal (akkor akár üressé is válhat a rubrika), hogy nem ő az apa. Vagy másik apa vállalja az apaságot.


Csak természetes személy tehát, ember szerepelhet a kivonatban apaként, anyaként. Intézmény meg hasonlók nem.


Az állampolgárságot igényelheted elvileg. Ez persze az adott országban fog eldőlni. Ott milyenek a jogszabályok stb, ez változó.

máj. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tudom még kiskorú vagy. De egy emailt akkor is írhatsz hogy általános tájékoztatást kérj, hogy ilyenkor mi a pontos helyzet.

Egy anyakönyvi hivatal, Polgármesteri hivatalban, hivatalos email címe jó lesz. Tájékoztatást bármelyiktől kaphatsz ország szerte.


Persze tévedhetek, sok minden változik jogszabályok miatt.

máj. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Míg kiskorú vagy, az örökbefogadásról te nem dönthetsz. 18 éves korod után meg bármiféle eljárást kezdeményezhetsz amire van lehetőséged felnőttként.
máj. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!