Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy 12 évest tényleg le lehet...

Egy 12 évest tényleg le lehet csukni 15 évre?

Figyelt kérdés

A bőnyi késelés kapcsán kérdezem sok helyen olvastam hogy 15 évet kaphat de ez nekem abszurd hisz pl rengeteg felnőtt rablógyilkos megússza pár évvel

Gyerekeknek még 5 évet is ritkán osztanak nem hogy 15



máj. 8. 10:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
70%
nem
máj. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
39%

Önmagában a magyar büntetőjog tele van abszúrd súlyozásokkal, ez is az.

Ha lett volna egy csepp is itt abból a híres magyar gyerekvédelemből, ez meg sem történhetett volna.

máj. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
39%
A pedofilokat meg elengedi a fidesz, milyen jó kormányunk van...
máj. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
76%

"Ha lett volna egy csepp is itt abból a híres magyar gyerekvédelemből, ez meg sem történhetett volna."

Ok, de azért ne vitassuk el a gyerek felelősségét is. 12 évesen már nem olyan kisgyerek, hogy ne tudná, hogyha egy 20 centis kést beleállít valaki hátába, akkor az illető meg is halhat. Meg életveszélyesen hátbaszúrni valakit nem megy csak úgy véletlenül. Azt akarni is kell, ahhoz erő kell.

Szerintem sokkal több a pszichopata, mint azt felfognánk - igen, a gyerekek között is, én is ismerek ilyet - akiket lehet sajnálni is, de nem valók a társadalomba.

máj. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
36%
Elvileg nem. Gyakorlatilag mivel kivételesen az "áldozat" cigány (aki amúgy régóta terrorizálta a magyar gyerekeket a családjával együtt), könnyen lehet, hogy mégis így lesz, mivel az íratlan fajelmélet erősebb, mint az írott törvény.
máj. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Igazából megérdemli de ez nem igazságos akkor se hisz egy nagy kancigány aki ölt pénzért és egy 12 éves lány között aki ölni akart bosszúból nagy a különbség és sokszor megússzák pár évvel a az öregezők pl

Ha rajtam múlna én 5 év kemény fizikai munkára ítélném egy munkatáborba mert egy gyerek azért nem ennyire reménytelen mint egy 5.ére szabadult kigyúrt kancigány

máj. 8. 11:14
 7/26 anonim ***** válasza:
36%

4, pont ez a lényege a nem működő gyerekvédelemnek. Ha lenne, nem ilyen gyerekek lennének a felnőtteink.

Én nem a kislány felelőségét vitatom, de amíg ilyen a rendszer, sajnos ez bárhol előfordulhat.


Ha azon túl is lenne gyerekvédelem, hogy nuku WOKE, ez lehet, hogy nem történt volna meg.

máj. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
17%
3: egyetlen pedofilt sem engedett el a Fidesz.
máj. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

"Gyakorlatilag mivel kivételesen az "áldozat" cigány (aki amúgy régóta terrorizálta a magyar gyerekeket a családjával együtt)"

Még ha így is van.. Elég sok magyar gyereket terrorizálnak cigók, mégsem ragad mindenki kést. A többség tudja, hogy nem ez a megoldás. Aki hidegvérrel hátbaszúr mást, az nem való a társadalomba, akár milyen "színű".


#7-es, ez összetett probléma. Természetesen nem működik a gyermekvédelem Magyarországon. De ha működne és mondjuk ezt a késelő gyereket a rossz családi körülményeiből ki kéne emelnie a gyerekvédelemnek, vajon meg tudná-e tenni? Nem ajvékolna egyből mindenki, hogy dehát joga van a szüleivel lenni (akkor is, ha azok verik egymást és alkoholisták)?

Én egyébként teljesen konszolidált családban is láttam már pszichopata gyereket, szóval ez egyrészt nevelés kérdése is (ma egyre több ilyen gond van), másrészt nincs kellő számú szakember, tanr, pszichológus, aki időben kiszúrja, hogy gond van. Ismerős gyereke teljesen normális családból egy csendes értelmes gyerek... Csak gerinces állatokat kínoz hobbiból 8 évesen és ha emiatt rászólnak, csak vigyorog.

máj. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
0%

"Még ha így is van.. Elég sok magyar gyereket terrorizálnak cigók, mégsem ragad mindenki kést. A többség tudja, hogy nem ez a megoldás. Aki hidegvérrel hátbaszúr mást, az nem való a társadalomba, akár milyen "színű"."

Kár, hogy a cigánybűnözéssel sajnos nem lépnek fel ilyen hatékonyan (sőt, egyáltalán nem lépnek fel) a hatóságok. Ebbe beleértem a cigányok által rasszista indítékból elkövetett késeléseket és a szintén rasszista indíttatású iskolai cigányterrort is. Továbbá támogatni kellene a szegregációt.

máj. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!