Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Portrét ábrázoló kitűző...

Portrét ábrázoló kitűző szerzői jog?

Figyelt kérdés

Ilyen jellegű kitűzőre/brossra gondolok (nem tudom, mi ennek a szép magyar neve):

[link]


Ha pl. Marie Curie-ről találok egy képet a neten, amit CC-BY-NC-ND 3.0 licenccel tettek közzé, akkor azt felhasználhatom erre? Mármint az nem életszerű, hogy én a kép alá odaírom, hogy "by ..." és a többi (nem vagyok járatos abban amúgy, hogyan is kellene alkalmazni a CC licenceket).


Nem mintha bárki problémázna ezen valaha is, ha én magánszemélyként egy ilyet csinálok magamnak és azt viselem, de kíváncsivá tett, hogy ilyenkor mi a helyzet. Akár a konkrét Marie Curie-s példában, akár általában CC licencekkel vagy bármilyen "komolyabb/fenyegetőbb" szerzői jogi licenccel kapcsolatban.

Esetleg ha nem magánszemélyként csinálom ezt, hanem például valami párt vezetőjeként (vagy ha már adott a Marie Curie-s példa, akkor stílszerűen valami STEM-feminista csoport vezetőjeként).



máj. 8. 12:37
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
Ezt valószínűleg bármilyen komoly probléma nélkül megteheted.
máj. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!