Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örökölni fogok 1Ha szántófölde...

Örökölni fogok 1Ha szántóföldet,mit lehet vele kezdeni?

Figyelt kérdés

Ez egy üres szántóföld nincs rajta semmi,a végén kb. 1000m2 van akácossal be ültetve és ennyi.

Unokatestvérem után öröklöm most meg, egy másik rokonnal,de ő kategórikusan kijelentette,hogy neki nem kell tőle semmi és lemond róla az én javamra.


Egy régebbi bő húszéves konfliktus miatt ők ketten nem is beszéltek egymással.


17km-re van ez a szántó onnan ahol lakom, végülis az eladáson kívül mit lehetne vele kezdeni?



máj. 11. 07:28
1 2
 1/11 Pintér László ***** válasza:
86%
Kertészkedni, ha ilyenben gondolkozol. Esetleg bérbeadni, vagy beültetni gyümölcsössel, mondjuk dióval. Kapnál rá valamennyi támogatást is. Te nem látsz benne fantáziát?
máj. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Végül is egyáltalán nincs messze tőlem autóval.

Nem tudom hogy kéne nekilátni,persze érdekelne a kertészkedés csak soha n csináltam

máj. 11. 07:33
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

hú, jó kérdés, mert nem tudom, hogy mennyire lehet közművesíteni, vihetsz-e oda egy "konténerházat" napelemmel, fúrhatsz-e kutat, ha amúgy nincs ott víz

Szerintem lehet talán méhészkedni.

Ha nyitott vagy az ilyesmire, talán még gyümölcsöst is (fákat, bogyósokat is érdemes lenne. persze több félét diótól kezdve cseresznyéig mindent.

De jogi szemponból nem tudom, hogy ez rendben van-e.

Azt hiszem, itt olvashatsz róla többet, de nekem a Kaspersky nem javasolta megnyitni.

[link]

máj. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket,ezen még el gondolkodok.
máj. 11. 07:52
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kiadni bérbe, vagy eladni.

Lehet művelni is, de az sok pénz, idő, odafigyelés, stb.

máj. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudomásom szerint 1ha és afeletti termőföldet csak földművelő birtokolhat, azaz szükséges hozzá mondjuk őstermelői kiváltása vagy lehet aranykalászos gazda végzettség, nem tudom... utána kell nézni.
máj. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%

Ha ez igaz, és pont egy hektárod van, akkor megteheted, ha nem akarsz őstermelőit meg aranykalászos gazda végzettséget, stb. hogy 1nm-t, vagy amennyit épphogy kell, leválasztasz a kertből, külön helyrajzi számot intézel neki a földhivatalban, és az államnak adományozod hogy pont határonbelül legyél.

Persze lehet, hogy akkor már jobban jársz, ha ezzel foglalkozol, talán ha bejön, akkor veszel hozzá még földet, ill. talán pályázni is tudsz.

máj. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

1 Ha írtam,de nincs teljes egészében 1 Ha,az unokatestvéremnek se volt semmilyen végzettsége hozzá.

Hogy korrektek legyünk 9865 m2 egész pontosan,csak felkerekítettem 1ha-ra

máj. 11. 09:26
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Eladod.

2. Bérbe adod.

3. Magad művel(tet)ed. Mivel nincs 1 ha, ezt még beadni sem tudod támogatásra.


Én a kettest választanám. Megkeresném azt a gazdálkodót aki mellettem van és bérbe adnám neki.

máj. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#10 Attól függ kiről van szó? Mármint az függ tőle, hogy az 1-es, a 2-es, vagy a 3-mas. Van egy ismerősöm, fiatal srác, nincs 30 éves. Több kisebb földje van, összesen talán 8000m2. Tisztán ebből él. 1. Nem nagyigényű, 2. egy kicsi, 50m2-es házban él, fúrt kút (nincs víz számla). Az ugyan tény, hogy a srác reggeltől estig a földjein van, mert van szabadföldi termesztés és fóliás egyaránt, csinálni kell, küzdeni kell vele, de aki szereti ezt csinálni és el nem tudja viselni azt, hogy valaki is felette áll és megmondja mit csináljon, másokhoz alkalmazkodni, na ez már akár önmagában elég ahhoz, hogy megszeresd ezt csinálni. :)

Bérbeadni közel egy hektárt 50-100 ezer forint körül lehet (évente ennyi), az meg pardon, de lóf.sz. Azért ennyi az ára, mert nem 1 hektárt szokás bérbeadni, hanem 50-100 vagy több 100 hektárakat.

máj. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!