Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A társasház elfogadta, hogy...

A társasház elfogadta, hogy ellenem fizetési meghagyást kezdeményezzenek amiért a felújítási költségbe nem szálltam be. Mivel ha jól olvasom googleben, ez nem is egy peres valami, jól sejtem, hogy úgysem tudják behajtani rajtam?

Figyelt kérdés
máj. 11. 10:21
1 2
 1/15 MDaniel98 ***** válasza:
Ha van jövedelmed, akkor ugyan miért ne tudnák behajtani rajtad?
máj. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem jól sejted Google jogász.

Ha volt egy elfogadott társasházi határozat mely szerint minden lakó x forintot fizet a tulajdoni hányadára vetítve a társasházi felújítási alapba, akkor ha ezt te nem fizetted meg a társasház jogosan követeli tőled.

Előbb utóbb végrehajtó lesz ebből.

máj. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A fizetési meghagyásnak ellent kell mondani x napon belül, különben behajthatóvá válik és jelentkezik nálad a végrehajtó. Ha ellentmondasz, akkor meg per lesz belőle és ott kell bizonyítani a társasháznak, hogy jogos a követelése.
máj. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Mindez csak időhúzás lehet. (Feltéve hogy jogos a társasház követelése.) És aztán ha vége az egésznek jön hozzá a bírósági eljárási költsége, a kamat és végrehajtó díjak stb. Hidd el végrehajtók nem szégyenlősek, még a dátumot is hozzá fogja adni. A végén megterheli az ingatlant.

A legolcsóbban úgy jössz ki ha próbálsz megállapodni egy részletfizetésről a társasházzal.

máj. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"ez nem is egy peres valami"

. Pontosan: ha nem kifogásolod, akkor per nélkül is jogerőssé válik a követelés.

máj. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Kifogásolni kifogásolhatja, de a bíró se fog sokat vacakolni vele ha van egy érvényes közgyűlési határozat amit nem teljesít x lakó akkor gyorsan lesöpri. Ha meg még meg se jelent a lakó az adott közgyűlésen akkor pláne. Láttam már ilyet. Kerek perec kimondta a bíró hogy ha a lakó arra sem vette a fáradságot hogy megjelenjen a közgyűlésen akkor miért várja el egy határozat érvénytelenítését. A tulajdonnal jogok mellett kötelezettségek is vannak.
máj. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Na, ez nem így működik. Egy társasház nem találhatja ki azt, hogy néhány hónap alatt X összeget összszedjen a lakó azért, mert a gyűlésen megszavazzák. Vannak jogaim, amibe beletartozik az, hogy nem verhetnek rám tartozást azért, mert a lakóközösség megszavazza, hogy akkor most X összeget mindenki befizet.

Ennyi erővel én meg a lakóközösség ellen egyoldalúan megszavazom, hogy akkor mindenki fizessen nekem 200ezer ft-ot, mert megtehetem.


Mellesleg ha a lakónak van gyermeke, további jogok védik.

máj. 11. 12:21
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Már le lett írva a válasz, nem tudom mi a felháborodás tárgya.

"A fizetési meghagyásnak ellent kell mondani x napon belül, különben behajthatóvá válik és jelentkezik nálad a végrehajtó. Ha ellentmondasz, akkor meg per lesz belőle és ott kell bizonyítani a társasháznak, hogy jogos a követelése."

máj. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Megteszem az ellentmondást. Hivatkozom anyagi helyzetre és arra, hogy az én beleegyezésem nélkül fogadták ezt el. Ha annyira szeretnék a felújítást, dobják össze az én részem is. Engem az érdekel, ami a házamon BELÜL van, ami KÍVÜL, az nem az én dolgom.
máj. 11. 12:30
 10/15 anonim ***** válasza:
Ezt ne nekünk bizonygasd hanem majd a bírónak:D Nem minket kell meggyőzni.
máj. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!