Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az hogy lehet, hogy a szolgált...

Az hogy lehet, hogy a szolgáltató a hűségidő ellenére kénye-kedve szerint emelgeti a havidíjat, meg változtatja a feltételeket, de velem meg kötbért akarnak fizettetni? Nincs erre valami jogszabály?

Figyelt kérdés
A történet ott kezdődik, hogy én tavaly vásároltam 2 mobiltelefont (páromnak és magamnak) előfizetés mellé hűségidővel. Tudom hülye voltam, de akkor jó ajánlatnak tűnt. Hozzáteszem nem csúcskategóriás készülékekről van szó, 2 db Samsung Galaxy A34. A telefonok nem részletre lettek kihozva, hanem egy összegben és így fizettem 26-27 ezer körül havonta. Ebben benne volt/van a 2 mobilelőfizetés, plusz itthoni internet, tv. Ez most megemelkedett 32-33 ezer forintra az inflációra hivatkozva, plusz kaptam valami egyedi 26 éven aluliaknak járó kedvezményt is 1 évre ami kb 4 ezer forintot jelentett. Akkor azt mondták hogy 1 év elteltével, ha nem töltöm be még a 26-ot akkor újabb 1 évre ezt a kedvezményt meg tudom hosszabbítani gond nélkül egy üzletben, így én ezzel kalkulálva írtam alá a szerződést. A 26 évet még nem töltöttem be, de az üzletben azt mondták hogy ez a kedvezmény pár hónapja megszüntetésre került, így hiába lennék még rá jogosult nem tudják aktiválni. Ez azt jelenti, hogy 37 ezer forint lesz a havi számlám. Szóval pár hónap leforgása alatt 26 ezerről 37 ezerre emelkedik. Kérdeztem, hogy tudunk-e nézni akkor valami kisebb csomagot, viszont erre valami 100+ ezres kötbért állapított meg a rendszer. Pedig nem felmondani akartam, csak azt, hogy kicsit közelebb legyen a havidíjam még az önkényes emelés előtti állapothoz. Felmerült bennem, hogy ez mennyire szabályos a szolgáltató részéről? Bár gondolom tuti van valami apróbetű csak azt nem értem, hogy ha én aláírok 2 éves hűségidőt, akkor az a szolgáltatót miért nem köti? Én nem módosíthatok semmit mert kötbért kérnek, de ők meg azt csinálnak amit akarnak? Bocsánat, kicsit hosszú lett de eléggé kiborultam. Persze tudom hogy semmit nem tudok tenni, csak fizetni még 1 évig a 37 ezret, de azért kíváncsi vagyok a véleményetekre.

máj. 13. 09:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos benne van a szerződésben, hogy egyoldalúan módosíthatják. Kártyás vagyok, nekünk is emelkedett a percdíj és a különböző csomagok ára is.
máj. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
A tanulópénzt mindig meg kell fizetni.
máj. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Értem, hogy úgy lenne fair, ha te is módosíthatnál, mondjuk azt mondhatnád, hogy jó, akkor neked ezek a módosított feltételek, ezek a havidíjak nem felelnek meg és lemondod a hűségidő ellenére.


De sajna azt kell teljesíteni, ami a szerződésben van. Ha egy szerződésben az van, hogy a szolgáltató módosíthat, az ügyfélnek korlátozottak a jogai, ezt a törvény is megengedi és ezt aláírtad, akkor nem tehetsz semmit.

Ha majd lejár a hűségidő, akkor keresel olyan szolgáltatót, amelyik tisztességesebb (a szerződést mindig olvasd el figyelmesen), vagy kiveteted majd a csomagból a mobil előfizetéseket és feltöltőkártyára váltasz.

máj. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hát igen, ez tényleg jó tanulópénz. :(

Azt is próbáltam, hogy mondjuk a tévét lemondani mert bár szoktuk néha nézni de meglennénk nélküle is de arra is kötbért kéne fizetni. :(

Szóval marad hogy 1 évig fizetjük az emelt összeget aztán nézek másik szolgáltatót.

máj. 13. 10:11
 5/12 anonim ***** válasza:
Attól is függ, mennyi a kötbér és mennyit nyernél egy másik szolgáltatóval 1 év alatt. Ki kell számolni. Mert lehet, hogy még kötbér mellett is nyernél. Nem biztos, de lehet.
máj. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Justinianus ***** válasza:

"nézek másik szolgáltatót" "mennyit nyernél egy másik szolgáltatóval"

Minden szolgáltató bevezette az inflációkövető áremelést.

A hűségidő nem azt jelenti, hogy a szolgáltató nem emelhet árat, hanem azt, hogy ugyanazt a szolgáltatást hűségidővel olcsóbban adja.

Hűségidő nélkül mondjuk 20 ezer, hűségidővel 15 ezer.

Amikor inflációval megemeli a díjakat, akkor ez 24 ezerre, ill. 18 ezerre emelkedik.

De te csesszél ki velük, és legközelebb ne vállalj hűségidőt.

máj. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Az utolsó kommentelőnek üzenem hogy ezt csak azóta tehetik meg mióta a kormány megvette a digi+Vodafonet, előtte nem módosíthatott a szolgáltató kénye kedve szerint mert 90 nappal előtte jeleznie kellett és ha nem tetszett büntetés nélkül felmondhattad a szerződést vagy kötelezhetted a díj tartására. Én pont így jártam 2015ben és maradt is a dijcsomagom ára annyi amennyi volt.



Na mindegy ez engem már nem érint tekintve szlovák szolgáltatóval is olcsóbb már itthon telefonálni mint a "hazaival"

máj. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7-es: az egyoldalú szerződés módosítás kapcsán továbbra is ugyanez a szabály. Egyedül az infláció követő áremelésre nem vonatkozik ez, hiszen ez már az ászf része. Miután az ászf 1000 történt kiegészítése egyoldalú szerződés módosítás volt, így akkor erre törvény szerint felhívták a figyelmet és lehetőséget biztosítottak a kötbérmentes távozásra. De persze senki nem akkor kapott észbe, hanem akkor amikor életbe léptették az érintett pontot és az áremelést meglépték.

Természetesen hozzátartozik a dologhoz hogy mindegyik szolgáltató infláció követő áremelést hajtott végig, de természetesen mind az öt szolgáltatónál más volt a bázis összeg amire ez rákerült. Hát azért érdemes körbenézni például a mobil csomagok weboldalon.

tegnapelőtt 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Csak hogy amíg nem vették meg a Digit meg a Vodafonet a kormány, nem létezett olyan hogy inflációt követő díj emelés.. Ráadásul csak rá hazudják, két év alatt a Digi pl 6000Ftról 16.000 lett.. Az szét nagyon nem infláció követő.. Bár amihez a fidesz nyúl szarrá változik
tegnapelőtt 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A Digi más sztori. A magyar indulásától meg volt pecsételve a sorsa. Régóta csak pumpálták bele a befektetők a pénzt, hogy ne realizálják a veszteséget, mert egy működő céget könnyebb eladni, meg is történt. Aztán szép fokozatosan olvasztják bele az ügyfeleket a Vodába, aztán januártól a ONE-ba. Aki kicsit is figyelte a cég hátterét és a gazdaságban zajló folyamatokat érti, tudta. Engem mindenhol leállatoztak (lsd Digi csoportok), amikor leírtam, hogy országos lefedettség soha nem lesz és a cég hamar eltűnik majd, de kinevettek. Persze a versenynek jót tett volna, ha szabad lenne. A tulajdonosváltás meg valóban rátett egy másik lapáttal. Most, hogy a saját zsebére megy, rájött, hogy fér még a zsebébe...
tegnap 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!